Andreja Strokina personālizstāde „Traucējumi un šķēršļi”

5. februārī, plkst. 18.30 Laikmetīgās Mākslas centra Ofisa galerijā (Alberta ielā 13) tiks atklāta fotogrāfa Andreja Strokina personālizstāde „Traucējumi un šķēršļi”. Izstādes darbu ciklā mākslinieks ir pievērsies alkohola tēmai, kas izpaužas gan kā savdabīgs psiholoģisks stāvoklis, gan kā ritualizēts kultūras fenomens. Izstāde būs skatāma līdz 5. martam.

Izstādes „Traucējumi un šķēršļi” darbi atspoguļo cilvēku vēlmi aizbēgt no realitātes, ar alkohola palīdzību padarīt to vieglāk paciešamu. Dzeršanas kultūra gadsimtiem ilgi caurvij sabiedrības vēsturi, bet šī brīža situācija ir atkarīga no nesenākās pagātnes, kas veido mūsu sociālo uzvedību. Alkohola patērēšana vieno dažādas paaudzes un sabiedrības grupas, tā kļuvusi par plaši izplatītu un akceptētu sociālo rituālu, kā arī būtisku publisko pasākumu sastāvdaļu. Izstādē „Traucējumi un šķēršļi” Andrejs Strokins pēta šauro robežu starp skaidru realitātes uztveri un reibumu – prāta stāvokli, kurā cilvēks zaudē līdzsvara izjūtu un viņa apziņa transformējas, aizmiglojas.

Andrejs Strokins (1984) ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu un ieguvis papildu izglītību dažādos fotokursos un radošajās darbnīcās. Līdz šim piedalījies grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs, sarīkojis personālizstādi „Cilvēki kāpās” Lietuvā (2014). Andrejs Strokins darbojas kā neatkarīgs fotogrāfs, pēdējo gadu laikā ir uzvarējis vairākos nozīmīgos fotokonkursos – Kaunas Photo Star, La Quatrieme Image, Photo Annual Awards dokumentālās fotogrāfijas kategorijā u.c. „Traucējumi un šķēršļi” ir mākslinieka pirmā personālizstāde Latvijā.

LMC Ofisa galerija un informācijas centrs ir atvērts katru darba dienu no plkst. 12.00 līdz 18.00; izstādes apskatāmas bez maksas. Adrese: Alberta iela 13 (7. stāvs), Rīga, LV-1010.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.