Aicinām piedalīties ekspedīcijā „Pumpuros spēks”  

 

Zemes dienā, 22. aprīlī, biedrība ”homo ecos:” un sociālais uzņēmums “Zaļš” organizē ekspedīciju, kuras ietvaros dosimies saņemt spēku no dabas veltēm, apgūstot jaunas zināšanas par pumpuru vākšanu un to izmantošanu uzturā. Eksperta lomā šoreiz augu zinātāja Zeltīte Kaviere, kuras vadībā dosimies vākt pumpurus un izzināt to sniegtos labumus cilvēka organismam. Ekspedīcijā savāktos zaļumus pēc tam mācīsimies pārvērst vērtīgos uzlējumos un tējās!

 
Pavasarī, kad līdz tēju vākšanas sezonai vēl nedaudz ir jāpaciešas, priežu un bērzu pumpuri ir lielisks enerģijas avots. Koku pumpuros koncentrējies viss auga spēks, un, lietojot tos uzturā, varam ķermenim sniegt možumu, nostiprināt imūnsistēmu un atvairīt klepu. Pumpurus iespējams izmantot salātu, tēju, uzlējumu, izvilkumu un pat garšvielu pagatavošanā, veselībai labas ir pumpuru vannas un kompreses. Jāatceras, ka pumpuri ir jāievāc saudzīgi un ar mēru, lai nekaitētu augam!
 
Zeltīte Kaviere saimnieko, audzē, vāc, žāvē, izlolo un stāsta stāstus par Latvijas zālītēm savā zemnieku saimniecībā „Silkalni”.  Viņa savu darbošanos balsta uz vērīgumu – jāraugās, kas notiek dabā un jārespektē tajā noritošie procesi. Zeltīte specializējas arī tēju vākšanā un pirtsslotu gatavošanas mākslā.
 
Uz Kocēnu novada Vaidavas pagasta z/s “Silkalni” izbraucam 22. aprīlī plkst. 10.00 no Ernestīnes ielas 12. Uz saimniecību brauksim ar auto – būsim dabai draudzīgi un dosimies pilnās mašīnās! Rīgā plānots atgriezties ap 15.00. Gatavojamies pastaigai dabā, interesantām, jaunām zināšanām un pumpuru meistarklasei, kuras laikā uzzināsim, kā lietot pumpurus uzturā.
 
Dalības ziedojums – 23 EUR, tiem, kas būs šoferi, īpaši nosacījumi. 
Vairāk informācijas:  [email protected], 25542477, www.homoecos.lv
 
 
 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.