Aicina apmeklēt Dabas izglītības centrus

Dabas aizsardzības pārvalde 24.maijā aicina apmeklēt iestādes organizētus Eiropas nacionālo un dabas parku dienas pasākumus īpaši aizsargājamās dabas teritorijās. Pasākumu laikā Dabas izglītības centros norisināsies Atvērto durvju dienas, kuru laikā būs iespēja iepazīties ar centru piedāvājumu, doties dabā un iesaistīties dažādās aktivitātēs. 2014.gada pasākuma tēma ir “Parki dabai. Parki labklājībai. Parki mieram.”

Atvērto durvju dienas ietvaros Dabas izglītības centrs “Rāzna” Rēzeknes novada Mākoņkalna pagasta Lipuškos, Skolas ielā 3 būs atvērts no plkst.10.00 līdz 16.00. Programmā – dabas izglītības centra “Rāzna” ekspozīcijas apmeklējums “Iepazīsti un sajūti Rāznas nacionālo parku” prezentācija, kuras laikā interesenti uzzinās par ezeru nozīmi dabā un cilvēku dzīvē un dabas izziņas aktivitātes par ezera ekosistēmu. Pēc prezentācijas plānots dabas izziņas pārgājiens (pieteikšanās pa tel. 26437778). Tāpat pasākuma laikā varēs noskatīties īsfilmas par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, izspēlēt vides izziņas spēles un veidot īpaši Eiropas dabas un nacionālo parku dienai veltītu kolāžu “Rāznas nacionālais parks- daba un mēs”.

Atvērto durvju diena Dabas izglītības centrā “Meža skola Pauguri”, Līgatnes novadā, Līgatnes dabas takās. Centrs būs atvērts no plkst. 11:00 -15:00. Programmā – ekspozīcijas “Paslēpes!” apskate, dabas īsfilmu skatīšanās, prezentācija par Līgatnes dabas takām, vides spēles un masku gatavošanas darbnīca. Ieeja Līgatnes dabas takās par maksu.

Atvērto durvju diena Dabas izglītības centrā “Vecupītes”, Kocēnu novadā, Kocēnos (netālu no Valmieras). Centrs būs atvērts no plkst. 11:00 -16:00. Programmā – iepazīšanās ar centra piedāvājumu, dabas īsfilmas un pārgājiens vides gida pavadībā pa Vecupīšu dabas taku.

Atvērto durvju diena Dabas izglītības centrā “Meža māja”, Ķemeros. Centrs būs atvērts no plkst.11.00 – 15.00. Programmā – īsfilmas skatīšanās par Ķemeru nacionālo parku, izstādes apskate par Ķemeru nacionālā parka dabas vērtībām “Ieraugi to, ko citi neredz!”, vides izziņas spēles un meža nodarbība dabas izglītības speciālista vadībā.

Plkst. 12.00 notiks Dabas skolas meža nodarbība dabas izglītības speciālista vadībā. (Iepriekšēja pieteikšanās pa tel. 29149365).

Atvēro durvju diena Dabas izglītības centrā “Ziemeļvidzeme”, Salacgrīvā, Rīgas 16. Centrs būs atvērts no plkst.11:00 – 15:00. Programmā – orientēšanās spēle ar dažādu dabas objektu meklēšanu un dabas īsfilmu skatīšanās.

Savukārt, Slīteres nacionālajā parkā 24.maijā no 11:00 līdz 16:00 būs atvērts Slīteres bākas namiņš, tajā varēs noskatīties jauno īsfilmu par Slīteres nacionālo parku, caur spēli “Dabas daudzveidība dižozolā” uzzināt par vecu koku nozīmi dabā, kā arī apbrīnot dižozolu, kas aug Slīteres namiņā.

Visos dabas izglītības centros ieeja ir bez maksas. Laipni aicināti!

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.