8. martā dāmām 50% atlaide Tropu tauriņu mājā

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā valda īsti pavasarīga noskaņa: zied pirmie  pavasara vēstneši – sniegpulkstenītes un erantes, bet Palmu mājas priekšā dzeltenos ziedos ir liela burvju lazda. Savukārt siltumnīcā krāšņi zied acālijas. Izejot cauri Acāliju mājā esošajām baltu, sārtu un violetu ziedu kupenām, dārza viesi nokļūst Tropu tauriņu mājā. Pašlaik var baudīt kuplas tauriņu saimes sabiedrību, kas dabā sastopami Dienvidamerikas un Āzijas dienvidaustrumu daļas tropos.

Bagātīgajā, dažādo tauriņu klāstā šoreiz izceļas lielais koku danaīds no Āzijas. Tā baltie spārni, ko rotā melns tīklojums, ir lieli, salīdzinoši pret paša ķermeni, tādēļ danaīda lidojums atšķiras no pārējiem tauriņiem. Šis tauriņš planē līdzīgi papīra pūķim debesjumā. Savukārt parastajam mormoņtauriņam nosaukumu pētnieki ir piešķīruši, velkot paralēles ar mormoņu reliģiskās organizācijas īpatnībām. Šo tauriņu tēviņiem ir viena veida spārnu rotājums: melns ar baltām svītrām, bet mātīšu spārnus var greznot trīs atšķirīgi ornamenti. Citrontauriņu kāpuri pārtiek no dažādu citrusaugu lapām, kas arī ir iedvesmojis to vārda devējus.

Tauriņu mājas iemītnieki gaida, kad izšķilsies un viņiem pievienosies arī tauriņu valsts milži – Atlasa pāvači. Inkubatorā atrodas veseli 14 vistas olas izmēra kokoni, no kuriem kuru katru mirkli var izkūņoties un spārnus 28 centimetru platumā izplēst skaistie pāvači.

8. martā visām dāmām 50% atlaide ieejai Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā un Tropu tauriņu mājā.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2.
Martā dārzs apmeklētājiem ir atvērts no plkst. 10.00 līdz 16.30, bet Tropu tauriņu māja no plkst. 11.00 līdz 16.00.

Standarta ieejas maksa Botāniskajā dārzā:
skolēniem – 1,00 EUR,
studentiem un pensionāriem – 2,00 EUR,
pieaugušajiem – 3,00 EUR.
Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas personām ar īpašām vajadzībām

Par Tropu tauriņu mājas apmeklējumu papildus ieejas biļetei Botāniskajā dārzā jāmaksā
4-18 gadus veciem bērniem 3,00 EUR,
pieaugušajiem 4,50 EUR,
ģimenēm (2 pieaugušie + 2 bērni) 14,00 EUR,
pensionāriem, personām ar īpašām vajadzībām – 3,00 EUR.

Plašāka informācija: http://www.botanika.lu.lv/

taurini_klipers

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.