Zviedrijas filmu festivālu

Zviedrijas vēstniecība un Eiropas Savienības māja aicina Jūs apmeklēt Zviedrijas filmu festivālu, kas jūnijā notiks ES mājā!
Kino interesentiem būs iespēja bezmaksas noskatīties sešas dažādas zviedru filmas:

2.jūnijā plkst.17:30
Dokumentālā filma „Palme” (angļu valodā)
Maud Nycander, Kristina Lindström, 2012.gads
Tas ir stāsts par 1986. gadā nogalināto zviedru premjerministru Ūlofu Palmi un viņa dzīves gājumu. Filmas vēstījums notiek uz laikmeta kopainas fona, vēstot par auksto karu un Zviedrijas labklājības valsts veidošanos. Ūlofa Palmes ģimenes locekļi stāstīs par dzīvi kopā ar vienu no Zviedrijas slavenākajiem politiķiem.

4.jūnijā 17:30
Animācijas filma „Karlsons, kas dzīvo uz jumta” (latviešu valodā)
Vibeke Idsoe, 2013.gads
Filma pēc Astrīdas Lindgrēnes darba motīviem ar Ilonas Viklandes ilustrācijām.

9.jūnijā 17:30
Dokumentālā filma „Fotogrāfe no Rīgas” (latviešu valodā)
Maud Nycander, 2009.gads
Šajā dokumentālajā filmā režisore Moda Nīkandere portretē savu draudzeni un kolēģi, starptautisku atzinību guvušo Latvijas foto mākslinieci Intu Ruku. Vienlaikus filma ir arī stāsts par pašu Latviju un tās piedzīvotajiem dramatiskajiem laikmetu griežiem, kas mums filmā parādās caur divu mākslinieču savdabīgo redzējumu.

10.jūnijā 17:30
Dokumentālā filma „Ceļa gals”(latviešu valodā)
Maud Nycander, 2013.gads
Poētiska un eksistenciāla filma par izvēlēm, kuras mēs izdarām savā dzīvē. Par spītu, par nodevību, mīlestību un skumjām.

15.jūnijā 17:30
Filma „Patriks, 1,5 gadi” (zviedru valodā ar subtitriem angļu valodā)
Ella Lemhagen, 2008.gads
Zviedru geju pāris, adoptējot bērnu, domā, ka tas ir 1,5 gadu vecs bārenis. Savukārt, ierauga savu jauno dēlu – 15 gadus veco homofobu.

26.jūnijā 17:30
Dokumentālā filma „Nekad nepadodies, dēls!” (latviešu valodā)
Linnea Widén, 2013.gads
Viens no filmas galvenajiem varoņiem ir latvietis Uldis, kurš pirmo reizi cietumā nokļuvis 14 gadu vecumā, bet tagad cenšas savu dzīvi uzbūvēt no jauna.
Filma seko patiesiem notikumiem un reāliem cilvēkiem – Uldim, Naielam un Khole – dažādu tautību emigrantiem Stokholmā –, kuri cenšas sākt jaunu dzīvi likuma pareizajā pusē. Pagātnē ir skarbas dēkas, izaicinājumi ar varu, tuvinieku ciešanas, tagadnē – kopīgs uzņēmums, Dieva vārds, drauga plecs un nodevība. Puišiem nākas atskārst, ka izvēle joprojām jāveic ik uz soļa, un lauzt sevi vai padoties ir tikai divi no ceļiem. Filmas darbība notiek Zviedrijā, Latvijā un Lielbritānijā.

29.jūnijā 17:30
Dokumentālā filma „Ceļa gals”(latviešu valodā)
Maud Nycander, 2013.gads
Poētiska un eksistenciāla filma par izvēlēm, kuras mēs izdarām savā dzīvē. Par spītu, par nodevību, mīlestību un skumjām.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.