XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku IELU KONCERTS Kalnciema kvartālā

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku daudzveidīgās  ielu koncertu programmas ietvaros  šī gada 11. jūlijā no plkst. 10.00-16.00 notiks bezmaksas koncerts Kalnciema kvartālā. Uz Kalnciema kvartāla skatuves uzstāsies 15 kolektīvi no visas pasaules – gan no Latvijas, gan Gruzijas, Francijas, Ķīnas, Īrijas un Čehijas. Paralēli koncertiem notiks arī vides darbnīcas ģimenēm ar bērniem.

Ielu koncerti ir bezmaksas pasākumi, kas dod iespēju ikvienam izjust dziesmu un deju svētku radīto burvību un izbaudīt kopā būšanas mirkļus ārpus svētku pamatprogrammas, jo šajos koncertos uzstājas gan svētku oficiālie dalībnieki, gan ārvalstu vieskolektīvi un diasporas kolektīvi.

Ielu koncertu programma Kalnciema kvartālā būs interesanta ar to, ka uzstāsies kolektīvi no dažādām valstīm – dejotāji no Latvijas, Īrijas, Čehijas, koris/ folkmūzikas ansamblis  no Gruzijas,  bērnu  popgrupas no Latvijas, tautas mūzikas orķestris no Ķīnas. Īpašs priekšnesums sagaidāms deju grupai no Francijas, kuras dejotāji uzstāsies uz koka kājām.

„Mēs esam saviļņoti, jo zinām, ka Latvija ir viena no senākajām un kultūrā bagātākajām valstīm Eiropā. Tāpēc jūtamies patiesi pagodināti par uzaicinājumu piedalīties svētkos, pret ko izturamies ar vislielāko atbildību. Vēlamies izmantot šo iespēju, lai labāk iepazītu latviešu folkloru un kultūru”, intervijā laikrakstam „Kultūrzīmes” norāda gruzīnu kora/ folkmūzikas ansambļa „Alilo” vadītājs  Zurabs Datikašvili.

No plkst. 11.00 līdz 15.00 svētku organizatori būs sarūpējuši dažādas vides darbnīcas ģimenēm ar bērniem:

No 11.00 līdz 13.00 “Latvijas Mazpulki” piedāvās piedalīties izziņas darbnīcā par vietējiem dabas resursiem, resursu taupīšanu, sabiedrības informētības līmeņa paaugstināšanai; „Iepakojies – izpakojies” – nodarbībā, kuras ietvaros apmeklētājiem, praktiski darbojoties, tiks izskaidrota izlietotā iepakojuma šķirošanas nepieciešamība un parādīts, kā katra ģimene var ietaupīt resursus, pievēršoties šķirošanai;  „Taupīšanas meistarstiķi” – spēles un radošu aktivitāšu veidā, kas balstītas uz emocionālā pārdzīvojuma metodi, apmeklētāji tiks rosināti mainīt ikdienas paradumus gan iepērkoties (zaļais iepirkums), gan taupot dabas resursus.

No 13:00 līdz 14:30 Rīgas Dabaszinību skola piedāvās iesaistīties šifrēšanas uzdevumos par aizsargājamiem augiem, sēnēm; piedalīties zinātnisku rotaļlietu izgatavošanā un aizraujošos ķīmijas eksperimentos.

14:30 – 16:00 Vides izglītības fonds ar Ekoskolu brīvprātīgajiem  vadīs īsas izglītības spēles un kreklu apdrukas darbnīcu ar Dziesmu un deju svētku un Ekoskolu simboliku.

Ar Rīgas domes atbalstu no pl. 11:00 līdz 15:00 norisināsies krāsaino smilšu aplikāciju darbnīca.

Paralēli koncertprogrammai Kalnciema kvartālā norisināsies ierastais zemnieku un amatnieku tirgus ar sezonas labumiem. Kalnciema kvartāla izstāžu galerijā būs apskatāma mākslinieka Romana Korovina izstāde “Dirty Yellow”.

dziedundejo_web

 

 

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.