Vitamīni uz palodzes – graudaugi

Kas to būtu domājis, ka uz palodzes vari izaudzēt vitamīnu plantāciju!

Nepieciešamas vien četras lietas – ūdens, pielāgots trauciņš diedzēšanai, saules gaisma un graudaugu sēklas.

Varbūt mazliet savādi, bet daba šos cietos mundieros tērptos graudiņus apveltījusi ar tik daudz kā veselīga: ogļhidrātiem, olbaltumvielām, šķiedrvielām, vitamīniem (īpaši B un E grupas), minerālvielām (kalciju, kāliju, fosforu, dzelzi, selēnu un magniju).

Lietojot uzturā diedzētos graudus, tu uzlabo savu veselību. Samazinās risks saslimt ar sirds-asinsvadu slimībām, veicina kuņģa darbību, palīdz samazināt svaru, normalizē nervu sistēmas darbību, sekmē eritrocītu izstrādi organismā, uzlabo imūnsistēmas darbību.

Te pāris padomi, ko varētu izdiedzēt:

• Mieži – satur vitamīnus (B1, B2, PP), pantotēnskābi, folijskābi, cinku, varu, mangānu, kobaltu . Tie ir īpaši nozīmīgi, ja organismā jāmazina holesterīna līmenis.

• Auzas – satur vērtīgas šķiedrvielas, antioksidantus, biotīnu (H vitamīns ). Šos graudaugus īpaši iesaka lietot plašu saslimstības gadījumos vai pēc slimošanas profilaksei. Tās uzturā iesaka lietot arī diabētiķiem, jo mazina cukura līmeni asinīs. Cilvēkiem ar nieru mazspēju šos graudaugus vajadzētu lietot piesardzīgi!

• Kvieši – satur proteīnu un ogļhidrātus, glutamīnskābi, E vitamīnu, kas ir atbildīgs par veselīgu ādas krāsu, elastību un tvirtumu. Kviešu dīgsti pazīstami, kā audu šūnu atjaunotājs!

• Kukurūza – satur ļoti daudz antikosidantus, kas organismu aizsargā no brīvajiem radikāļiem, kas bojā šūnas un veicina ķermeņa novecošanos. Ne velti kukurūzas dīgsti pazīstami kā skaistuma un jaunības avots.

Atceries! Diedzēšanai izmantoto nekodinātus (ķīmiski nepastrādāti) graudus. Tos var iegādāties Rīgas centrāltirgū. Arī lielveikali piedāvā speciāli diedzēšanai piemērotus graudus un sēklas, tiesa tie būs mazliet eksotiskāki produkti.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.