Viņš atceras..

Vins-atceras-528.lvBija pats parastākais darba dienas rīts visparastākajā poliklīnikā. Vīrs gados bija atnācis pie ārsta, lai tas noņemtu šuves no satraumētā pirksta. Bija jūtams, ka viņš uztraucas un kaut kur steidzās. Apvaicajies, kad atnāks ārsts, drebošā balsī vīrs atzinās, ka jau deviņos viņu gaida kāda steidzama lieta, bet pulkstens jau ir 8:30.

Es saprotoši pamāju ar galvu un atbildēju, ka šobrīd visi ārsti ir aizņemti un, ne agrāk kā pēc stundas, kāds varēs viņu pieņemt. Taču, ieraugot viņa acīs bezgalīgu skumju izteiksmi un apjukumu kustībās, man sirdī kaut kas notrīcēja, un es nolēmu, ka pats apkopšu šim cilvēkam brūci. Mani priecēja tas, ka rēta bija labi aizvilkusies, tas nozīmēja, ka nekādu problēmu nebūs, ja šuves noņemšu tagad. Nez kāpēc, man gribējās ar viņu aprunāties. Pavaicāju:

 – Jūs tā steidzaties. Jums droši vien pieraksts pie vēl kāda speciālista?

– Ne gluži. Man deviņos jāpabaro sava slimā sieva. Viņa šobrīd ir slimnīcā. Ar ārsta ziņkārību es pajautāju, kas kaiš viņa sievai. Vīrietis atbildēja, ka diemžēl sievai ir Alcheimera slimība. Biju paspējis izdarīt visas nepieciešamās procedūras, kuras patiešām prasīja noteiktu laiku. Šķita, ka pacients uz deviņiem nepaspēs būt pie sievas. Es painteresējos, vai viņa uztrauksies, ja viņš nokavēs. Vīrietis skumji pašūpoja galvu:

– Nē, viņa neuztrauksies. mana sieva mani neatpazīst jau pēdējos 5 gadus. Viņa pat neatceras, kas es biju viņas dzīvē.

Es izbrīnīti iesaucos:

– Un, neskatoties uz to, Jūs katru rītu deviņos steidzaties uz slimnīcu pie cilvēka, kurš Jūs vispār nepazīst?

Tad viņš maigi paklapēja man pa plecu, pasmaidīja un tēvišķi atbildēja:

– Jā, protams, viņa nezin, kas es esmu. Toties es atceros, kas ir viņa. Ar viņu es biju laimīgs visu savu mūžu.

Stāvēju pie loga un skatījos, kā pa aleju aiziet vecais vīrs un tikai tad, kad pie durvīm pieklauvēja, es attapos, ka raudu. Skudriņas aizskrēja pa ķermeni: “Arī es sapņoju par tādu mīlestību…”

Pārstāstīja Ginta Filia Solis

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.