Mazo ērgļu ligzdošana, skaties video

ergļu-mazuļiPateicoties LVM komandas darbam un LVM vecākā vides eksperta Uģa Bergmaņa pieredzei plēsīgo putnu izpētē, šogad ikvienam ir iespēja sekot notikumiem divās mazo ērgļu apdzīvotajās ligzdās, izmantojot 4G interneta tiešraides priekšrocības.

Egles ligzdā ērglis vēl arvien ir viens pats, tāpēc tas ligzdā praktiski neuzturas. Savukārt otrā – apses ligzdā – notiek aktīva rosība, abi putni jau pārojas, un Uģis Bergmanis prognozē, ka jau aprīļa beigās būs sagaidāma pirmā ola. Tēviņš šobrīd regulāri nes barību ērgļu mātītei. “Tas ir ļoti būtiski, jo tas nozīmē, ka barības ir pietiekoši, mātīte jūtas labi un pirmā ola būs sagaidāma pavisam drīz, ja vien nenotiks kas negaidīts,” spriež Uģis Bergmanis.

“Ligzdas ir izvietotas LVM Ziemeļlatgales mežsaimniecības mikroliegumos, kas nodrošina netraucētu ligzdošanas vietu. Lai saglabātu īpaši aizsargājamos meža biotopus un aizsargājamās dzīvnieku un augu sugas, LVM apsaimniekotajos mežos 32,2 tūkstošu hektāru platībā ir noteikts mikrolieguma statuss. Ik gadu LVM apsaimniekotajos mežos mikroliegumu platība pieaug par diviem līdz trīs tūkstošiem hektāru.

Mammadaba aicina – esi saudzīgs pret dabu! Vēro dabu, bet neiejaucies. Esi piesardzīgs putnu ligzdošanas vietās – neej klāt ligzdām, neaiztiec olas un putnu mazuļus. Netraucē caurceļojošos putnus to atpūtas, barošanās un nakšņošanas vietās. Nepiesārņo dabu – tā ir mājvieta daudzām dzīvām radībām.

Mazie-ergli-ligzda

Avots: Mammadaba.lv

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.