Vai Bauska TASTE var nosaukt par ģimenēm draudzīgāko Festivālu Latvijā?

Vai Bauska TASTE var nosaukt par ģimenēm draudzīgāko Festivālu Latvijā?

Šogad jau trešo gadu augusta pirmajā nedēļas nogalē, kad Latvijā norisinās vairāki vērienīgi festivāli, tika aizvadīts arī Mūzikas un aktīvās atpūtas festivāls “Bauska TASTE”. Lai arī laikapstākļi mūs nelutināja, kā pērnajā gadā, par apmeklētību nevarēja sūdzēties, jo šogad festivāls pulcēja jau 10 000 apmeklētājus.

Kā galveno atšķirīgo no citiem festivāliem var minēt aizraujošo un dažādo aktivitāšu klāstu visa festivāla norises laikā. Kā ik gadu aktīvie sportisti rītu var sākt ar sporta un aktīvās atpūtas apvienības “Magnēts” rīkotajām rogaininga sacensībām, kur dalībnieki varēja iepazīt trīs piļu – Bauskas, Rundāles un Mežotnes, kā arī trīs upju – Mūsas, Mēmeles un Lielupes apkārtni. Ar tik plašu un daudzveidīgu atrakcijas zonu bērniem un jauniešiem Bauska TASTE noteikti var izcelties starp citiem festivālu rīkotājiem. Šogad atrakciju zona bija izvietota pie pašas Ķirbaksalas starp upēm Mūsa un Mēmele. Teritorija tiešām bija plaša, tajā varēja baudīt arī dažādas ūdens atrakcijas. Kā interesantāko no atrakcijām var minēt ūdens sporta veidu Skimbords, kur par speciāli izveidotu ūdens trasi, instruktoru vadībā varēja slīdēt uz skimbord dēļa. Amatieriem bija iespēja mēroties spēkos sacensībās, bet profesionāļi priecēja skatītājus ar vērienīgiem paraugdemonstrējumiem. Jāpiemin, ka Skimbords ir  radies pirms aptuveni 60 gadiem un ir viens no vecākajiem dēļu sporta veidiem. Kā  citas, nebūt mazāk aizraujošas un citos festivālos nebijušas aktivitātes, var minēt Kvestu izlaušanās spēli “Room The Trailer”, kluso disko ar iespēju izdejoties ar sev izvēlētu mūzikas kanālu un skaņas decibeliem, Kendama spēli, kas jauniešu vidū ir kļuvusi īpaši populāra un aizrauj gandrīz ikkatru.

Pašus mazākos apmeklētājus organizatori priecēja ar  “Kids Wonderland” zonu, kur samaksājot vienreizēju ieejas maksu, divu dienu garumā bija iespēja izmantot visas piedāvātās atrakcijas – lāzertagu, airsoft šautuvi, putu ballīti sestdienā, burbuļu ballīti svētdienā, piepūšamās atrakcijas, DJ meistarklasi, rotaļu laukumu, kur norisinājās dažādas radošās darbnīcas un lielformāta spēles.

Jāpiemin, ka šis viss notika vecāku uzraudzībā, kaut arī ne vienam vien vecākam gribētos atstāt bērnu profesionālu pedogogu uzraudzībā, drošā slēgtā teritorijā un doties baudīt festivāla citas garšas. 

Daudzveidīgu garšu cienītājiem šogad bija paveicies, jo ēdināšanas zona bija ievērojami plašāka. Sev tīkamas pusdienas vai uzkodas izvēlēties varēja ikviens. Bija pieejamas vairākas klasiskās Latviešu virtuves, iespaidīgi garšīgi Kebabi no Kebab Factory, kur rindas bija vērojamas visa festivāla laikā. Kā plusu var minēt žetoniņu sistēmu, kad pēc gatavā Kebaba vari ierasties vēlāk un nav jāstāv garā rindā. Veģetāriešiem un vegāniem arī bija izvēles iespējas, gan pie klasiskajiem ēdinātajiem, gan pie Crepes cafe pankūkām un augļu bāra. 

Visas teritorijas apkārtnē darbojās dažādi tirgotāji ar skaistiem Latvijā ražotiem apģērbiem un aksesuāriem. Gribētu atzīmēt Pube Handmade patiesi skaistos bērnu apģērbus ar daudzveidīgu dizainu un plašu klāstu gan mazākiem, gan lielākiem bērniņiem. Šeit varēja atrasts apģērbu ikvienas māmiņas gaumei, jo apģērbs tiek radīts no kvalitatīvas kokvilnas ar patiešām skaistiem krāsu salikumi gan dzīvespriecīgās noskaņās, gan klasiskajās noskaņās ar Latvju rakstu zīmēm. Jāpiebilst, ka lina apģērbs mazajiem brašuļiem arī šajā teltī bija atrodams. Kā otru tirgotāju, kas pelnījis ievērību, bija Ericraft krekli, kas tika ražoti turpat uz vietas. Apmeklētāji varēja sietspiedē uzspiest sev Bauska TASTE krekliņu/džemperi vai citu sev izvēlētu dizainu. Patīkami bija vērot cik akurāta ir pieeja, kur katrs krekls tika iesaiņots skaistā kartona kastītē Discover Ink.  Sīkumi, bet detaļām ir nozīme. 

Mūziķi kā ik gadu tiek izvēlēti Bauska TASTE formātam atbilstoši. Pirmajā dienā  “headlineri” iespaidīgi un spēcīgi, kā piemēram “Triānas parks “, “Dzelzs Vilks” un “Mesa”. Otrajā dienā mazliet mierīgākai noslēdzošai gaisotnei “Latvian Blues Band”, “Autobuss debesīs” un “The Sound Poets”. Tāpat arī citi ievērojami mākslinieki šogad kāpa uz Bauska TASTE skatuves – “Otra puse”, Ingus Pētersons, Deniss Pashkevich & Funk Therapy Collective, “Laika suns”, “Kreisais krasts”,  “Kautkaili”, “Without Borders”, ‘Grupa Sigma”, Elizabete Gaile, Pirmais Kurss, Gribam Būt Dīdžejas, Canzone, Kris & OZ, un daudzi jaunie talanti, kas kāpa  uz radio SWH raidījuma “Priekšnams” mazās skatuves – “Brīvrunu projekts”, Nakts & Ervīns Ruža, Sintija Ģēģere, Alise Haijima, Madara Dzintara, Mārtiņš Grunte, Iveta Baumane & Roberts Roberts Pētersons, D-Day, Bezvēsts Pazudušie, Sapņu Fragmenti, B-Optimist, Inqognito, Dj Emil Deo, Kontraflovs, Kreisais Krasts, Silent Disco.

Par Bauska TASTE noformējuma un dekorācijām jau daudzi slavas vārdi izskanējuši un, protams, nevarētu nepiekrist. Festivāla komanda katru gadu īpašu vērību pievērš noskaņai, lai apmeklētājiem būtu patīkami atpūsties, nodrošinot teritorijā pietiekami atpūtas sēžamvietas, izmantojot maisus ar sienu, šūpuļtīklus, no paletēm izveidotus atpūtas krēslus un citus “čilzonas” interesantus dizaina risinājumus. Šūpuļtīklu zona diemžēl bija vērojama putekļu celšanās, jo bērni iemanījās izmantot tos sava veida atrakcijām. Nākamajā gadā ieteikums padomāt par kaut kādu segumu, lai novērstu tos. Dekorācijas ik gadu ir svinīgas un krāsainas, kas rada festivālam piemēroti gaisīgu vidi – karodziņi, lentītes, ieejas portāls, tas viss rada neaizmirstamu noskaņu.

Paldies Bauskas Kultūras Centra komandai par veiksmīgi aizvadītu jau trešo festivālu Bauska TASTE un prieks redzēt tā attīstību un izaugsmi. Atliek vien atzīt, ka Bauska TASTE ir ģimenēm draudzīgākais festivāls. 

FOTO: Lelde Feldmane-Zajarska (www.leldefeldmane.lv)

FOTOGALERIJA BAUSKA TASTE, BILDES NO BAUSKA TASTE 2019, FOTO BAUSKA TASTE

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.