Tavs īstais un piemērotais cilvēks

Piemērotākais cilvēksCilvēki domā, ka viņi var mīlēt tikai tad, kad viņi atradīs piemērotu cilvēku. Blēņas! Jūs nekad tādu neatradīsiet. Cilvēki domā, ka viņi mīlēs tikai tad, kad atradīs vīrieti vai sievieti, kas būs pati pilnība. Muļķības! Jūs nekad tādus neatradīsiet,jo perfekts vīrietis vai sieviete neeksistē. Bet, ja tādi pastāv, tad viņus neuztrauc jūsu mīlestība.

Nepieprasiet pilnību, citādi jūs neatradīsiet nekādu mīlestību, kas jūsos plūst. Gluži pretēji, jūs kļūsiet pilnīgi nemīlošs. Cilvēki, kuri pieprasa pilnību, — tie ir ļoti nemīloši cilvēki, neirotiski cilvēki. Pat, ja viņi var atrast mīļoto, viņi pieprasa pilnību un dēļ šīm prasībām mīlestība tiek sagrauta.

Tiklīdz vīrietis ir iemīlējis sievieti vai sieviete ir iemīlējusi vīrieti, viņi nekavējoties sāk pieprasīt. Sieviete sāk pieprasīt, lai vīrietis kļūst ideāls, tikai tāpēc, ka viņš viņu mīl. It kā viņš būtu grēkojis! Tagad viņam ir jākļūst ideālam, tagad viņam pēkšņi ir jāatmet visi trūkumi, tikai šīs sievietes dēļ. Tagad viņš nevar būt cilvēks. Vai arī viņam vajadzētu kļūt par supercilvēku, vai arī viņam ir jākļūst falšam, melīgam. Protams, kļūt par supercilvēku ir ļoti grūti, tāpēc cilvēki sāk melot. Viņi sāk izlikties, tēlot un izspēlēt spēles.

Nekad nepieprasiet pilnību.
Jums nav tiesības ne no viena neko pieprasīt.
Ja kāds jūs mīl, esiet pateicīgi,
bet nepieprasiet neko,
jo viņš nav spiests jūs mīlēt.
Ja kāds mīl — tas ir brīnums,
esiet saudzīgs pret šo brīnumu.

Mīlestība — dabiska funkcija, kā elpošana. Un, kad jūs mīlat cilvēku, nesāciet pieprasīt; citādi no paša sākuma jūs aizverat durvis. Neko negaidiet. Ja kaut kas atnāk, sajūtiet pateicību. Ja nekas nenāk, tad tam nevajag nākt, tam nav nepieciešamības atnākt. Jūs nevarat to gaidīt.

– Ošo

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.