Šogad jau otro reizi Latvijā notiks zibakcija ”Ieskaties acīs”

zibakcija ”Ieskaties acīs”

Otrdien, 15. novembrī, plkst. 17.00 – 20.00 tirdzniecības centrā „Galerija Centrs” Rīdzenes ielā notiks zibakcija “Ieskaties acīs”, kuras laikā ikviens aicināts apstāties ikdienas dzīves skrējienā un ziedot tikai vienu minūti sava laika, lai ieskatītos acīs otram cilvēkam. Sajutīsim cilvēcisku piederību un beznosacījumu vienotību ar saviem līdzcilvēkiem šajā Latvijai īpašajā laikā.

Zibakcijas “Ieskaties acīs” iedvesma un pieredze radās pagājušajā gadā, kad arī Rīga bija viena no 156 pilsētām, kas piedalījās vispasaules acu kontakta sociālajā eksperimentā “The World’s Biggest Eye Contact Experiment 2015”.

Rīgā šogad ieskatīties acīs aicinām īpašā laikā, jo 15.novembris ir laiks starp Lāčplēša dienu un Latvijas dzimšanas dienu. Kā zinām no vēstures, gads no 1918.gada 18.novembra – Latvijas Republikas proklamēšanas dienas, līdz 1919.gada 11.novembrim – Rīgas atbrīvošanai no Bermonta karaspēka, bija laiks, kad mūsu senčiem bija jāiztur cīņa par mūsu valsts neatkarības pastāvēšanu un viņi atguva brīvību pateicoties vienotībai un dzimtenes mīlestībai.

Arī šobrīd pasaulē ir daudz nemiera un karadarbības un tas rada cilvēkos nedrošību par nākotni. Mēs visi kopā dzīvojam uz vienas mazas planētas Zeme bezgalīgajā Visumā. Un ik viens no mums vēlas justies kā mājās, brīvs, laimīgs un pieņemts. Īstā brīvība ir spēt atrast saskaņu starp savu prātu un sirdi un atklāt veidu mierīgai līdzāspastāvēšanai ar otru cilvēku. Nav nozīmes ne tautībai, ne izglītības līmenim. Svarīgākais ceļš, kas mums katram ir jāatrod savā dzīvē, ir ceļš uz Cilvēcību!

Zibakcijas aicinājums ir uz minūti apstāties, lai ieskatītos acīs nepazīstamam cilvēkam. Viens patiess skatiens spēj atklāt vairāk par simts vārdiem!

 

Vairāk informācijas:  

Ansis Jurģis Stabingis

Psihologs, psihoterapeits, zibakcijas “Ieskaties acīs” brīvprātīgais organizators

Tel.: 29 213 238

Kristiāna Kalniņa

Biodejas skolotāja, deju un kustību terapeite, zibakcijas “Ieskaties acīs” brīvprātīgā organizatore

Tel.: 29161100

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.