Sociālā kampaņa “Beidz spēlēt pārtikas cirku!”

19. martā biedrība Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) kopā ar tās biedriem vides organizāciju “homo ecos:” un “Latvijas Zemnieku federāciju” Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā atklās sociālo kampaņu par atbildīgu pārtikas patēriņu “Beidz spēlēt pārtikas cirku!”. Tirgus apmeklētāji, žurnālisti un aicinātie viesi varēs iepazīties ar kampaņas norisi, apskatīt ceļojošo fotoizstādi, kā arī uzzināt vairāk par atbildīgu pārtikas patēriņu – cilvēkam un videi draudzīgu pārtikas izvēli.

“Atbildīgs pārtikas patēriņš – tā ir gudra un pārdomāta pārtikas izvēle. Kampaņas ietvaros skaidrosim, kāpēc būtiski izvēlēties veselīgu un sezonālu vietējo pārtiku, priekšroku dodot termiski neapstrādātiem produktiem; samazināt gaļas patēriņu uzturā; iegādāties pārtiku tieši no zemniekiem, izvēloties ģimenes saimniecības; neizmest pārtiku atkritumos; atbalstīt godīgu tirdzniecību. Tirgus jau no senām dienām ir ne tikai tirgošanās, bet arī satikšanās vieta sarunām, vieta domapmaiņai.

Mēs kampaņas uzsākšanai izvēlējāmies tirgu, jo tieši te satiekas pārtikas ražotāji un patērētāji,” stāsta biedrības “homo ecos:” vadītāja Santa Krastiņa.

Atbildīgs pārtikas patēriņš ir cieši saistīts ar individuālās rīcības ietekmi uz globālo attīstību, veidojot saikni starp cilvēkiem dažādās valstīs. “Globalizētajā pasaulē cilvēki ir savstarpēji saistīti vairāk nekā to ikdienas gaitās iedomājamies. Mēs pērkam apģērbu, kas ražots Bangladešā, ēdam banānus no Kostarikas un dzeram Etiopijā audzētu kafiju. Bet, cik bieži uzdodam jautājumu, kā tas viss radies un nonācis pie mums?” papildina LAPAS vadītāja Inese Vaivare.

Saskatīt saikni starp lokālo un globālo palīdzēs dokumentālā filma “Laimes ekonomika”, uz kuras seansu 21. martā plkst. 15.00 kinogalerijā “K-Suns” aicināti rīdzinieki, bet kino mēneša ietvaros no 20. marta līdz 25. aprīlim 100 Latvijas novados varēs noskatīties ikviens iedzīvotājs. Filmas autori meklē laimes formulu globālo korporāciju veidotajā pasaulē, kurā labklājīgi dzīvojoši cilvēki bieži vien jūtas depresīvi un patērētāju kultūras nomākti. Par kino mēneša norises vietām plašāka informācija atrodama kartē. Visi kinoseansi ir bez maksas.

20 kino mēneša norises vietās “Latvijas Zemnieku federācija” uz diskusijām par pārtikas ražošanas un patēriņa aktualitātēm aicinās arī zemniekus.

Savukārt no 19. marta līdz pat maija beigām Latvijas lielākajās pilsētās – Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Valmierā, Rezeknē un Daugavpilī – varēs apskatīt “National Geographic” ceļojošo fotoizstādi. Fotogrāfijās atspoguļota pārtikas produktu audzēšana jaunattīstības valstīs. Izstādi Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā var apskatīt no 19 marta līdz 26. martam.

Lai labāk izprastu atbildīga pārtikas patēriņa būtību, no aprīļa sociālā eksperimentā iesaistīsies sabiedrībā atpazīstamas personības, kuras centīsies ieviest atbildīga pārtikas patēriņa principus savā dzīvē, tādā veidā iedvesmojot arī plašāku sabiedrību un parādot, cik vienkārši vai sarežģīti tas ir, ar kādiem izaicinājumiem nākas saskarties un kādus risinājumus katrs indivīds var atrast.

Kampaņa norisinās projekta “Glokalizācija – vietējā atslēga globālai attīstībai. Eiropas gads attīstībai 2015 un ES Prezidentūras projekts Latvijas ES Prezidentūrai 2015” ietvaros. Projektu 90% apmērā finansē Eiropas Savienība, to īsteno Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) kopā ar trim biedru organizācijām – “homo ecos:”, Latvijas Zemnieku federāciju un Latvijas Lauku forumu. Projekta ietvaros paredzēta virkne pasākumu, lai vairotu iedzīvotāju izpratni par attīstības sadarbības jautājumiem un jo īpaši par individuālās rīcības ietekmi uz globāliem procesiem. Vairāk informācijas – www.lapas.lv.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.