Siguldā aug Baltijā lielākā egle

Atsaucoties dabas entuziastu, Julitas un Ata Klušu, sniegtajai publiskajai informācijai, Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas speciālisti šonedēļ apsekoja vēsturisko Krimuldas muižas parku Siguldas pilsētā, lai apzinātu tur augošos iespējamos dižkokus. Teritorijā tika konstatēta egle, kuras apkārtmērs sasniedz 4,61 m un kas stiepjas 45 metru augstumā. Tā ir ne vien Latvijā, bet arī Baltijā lielākā egle.
Dižais koks aug Gaujas nacionālajā parkā, mežā, kas atrodas starp Krimuldas baznīcu un Krimuldas pili, dabas lieguma zonā. Speciālisti lēš, ka dižais koks ir aptuveni 150 gadus vecs.
Koku apsekoja arī atklātā sabiedriskā fonda “Dabas retumu krātuve” pārstāvis Ansis Opmanis, kurš apstiprināja, ka Siguldā aug Baltijā lielākā egle, kas turklāt ierindojama arī starp 30 Eiropā dižākajām eglēm. Dabas eksperts informēja, ka Igaunijā lielākā egle ar monolītu stumbru reģistrēta ar 3,52 m apkārtmēru, savukārt Lietuvā – ar 3,89m apkārtmēru.
Egle ir uzmērīta, un informācija tiks ievietota dabas datu pārvaldības sistēmā Ozols. Tuvākajā laikā speciālisti attīrīs teritoriju ap koku, kā arī izvietos attiecīgas marķējuma zīmes, zaļās ozollapiņas, kas apliecina tā piederību valsts nozīmes dabas pieminekļu statusam.
Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti atzīst, ka Krimuldas muižas parks ir bagāts seniem un dižiem kokiem – gan eglēm, gan priedēm. Egļu vecums te lēšams ap 150 gadiem, savukārt priedes esot pat 250 gadīgas un vecākas. Vēsturiski Krimuldas muižas parks bijusi iežogota teritorija, mūsdienās tur labi saglabājies taku tīkls, kā arī bioloģiskā daudzveidība, t.sk. lieli skuju koki.
Dabas aizsardzības pārvalde pateicas visiem dabas mīļotājiem un entuziastiem, un aicina arī turpmāk informēt par dabas bagātībām Latvijā.

Lielākās Baltijas egles atradējas stāsts

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.