Seminārs „Rīgas koka arhitektūras vēsture un Kalnciema kvartāla apkaimes attīstība un reģenerācija”

Attēls: Didzis Grodzs

2015.gada 9.aprīlī Kalnciema kvartālā notiks izglītojošs seminārs „Rīgas koka arhitektūras vēsture un Kalnciema kvartāla apkaimes attīstība un reģenerācija”, kuru vadīs mākslas vēsturniece, Rīgas arhitektūras vēstures pētniece un Latvijas Mākslas akadēmijas doktorante Inga Karlštrēma.

Rīgas koka arhitektūras mantojums ir viens no nosacījumiem Rīgas vēsturiskā centra iekļaušanai UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Līdz ar šī mantojuma atzīšanu, ir radies pieprasījums pēc Rīgas koka arhitektūras tēmai veltītām ekskursijām ārzemju viesiem, līdz ar to arī nepieciešamība Rīgas tūrisma gidiem celt savu kvalifikāciju un paplašināt zināšanas par šo Rīgas arhitektūras mantojuma daļu.

Lai nodrošinātu Rīgas koka arhitektūras mantojuma popularizēšanas kvalitāti atbilstoši Rīgas apbūves rakstura specifikai, nodibinājums ”Koka arhitektūras fonds” semināra ietvaros piedāvā padziļināti izzināt sekojošas tēmas: Rīgas koka arhitektūra plašākā pilsētbūvniecības vēstures un pilsētas attīstības kontekstā; Vispārējs Rīgas koka arhitektūrā sastopamo būvniecības tehnoloģiju un ēku stilistikas raksturojums; Kalnciema ielas tuvējās apkaimes vēsture un Āgenskalna ūdenstorņa nozīme Pārdaugavas izaugsmē; komunālās saimniecības pakalpojumu pieejamība tuvajā Pārdaugavā 19. un 20. gs. mijā; Kalnciema kvartāla ēku būvvēsture un kvartāla reģenerācija pēdējo 15 gadu laikā; Rīgas koka arhitektūras mantojuma kultūrvēsturiskā nozīme un statuss pieminekļu aizsardzības kontekstā.

Semināra dalībniekiem būs iespēja arī apmeklēt atjaunošanas procesā esošo koka ēku Kalnciema ielā 33, nr.2, kas 2015. gada rudenī vērs durvis apmeklētājiem kā „Koka arhitektūras centrs „Kalnciema kvartāls””.

 

Vieta un laiks: 2015.gada 9.aprīlis no plkst. 17:00 līdz 21:30 / Kalnciema kvartāls, Kalnciema iela 35, Rīga.

Maksa par dalību seminārā 20 EUR. Lūdzam semināram iepriekš pieteikties, rakstot: kultura@kalnciemakvartals.lv.

Semināra organizētājs: Nodibinājums „Koka Arhitektūras fonds”

Pasākums notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu un LIVE RIGA informatīvo atbalstu.

 

 

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.