Sākas nometne “Gribu būt ornitologs! 2015”

Šodien, 29. jūnijā, Mētrienas pamatskolā (Madonas novadā) sākas jau otrā bērnu un jauniešu nometne “Gribu būt ornitologs! 2015”. Latvijas Ornitoloģijas biedrības nometne notiks visu šo nedēļu ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu un tās noslēgumā 4. un 5. jūlijā paredzētas arī LOB Ģimeņu dienas, uz kurām aicināts ikviens interesents. Nometnes mērķis ir veicināt jauniešu interesi par Latvijā dzīvojošajiem putniem, pilnveidot viņu zināšanas par valstī sastopamajām putnu sugām un mūsdienīgām putnu pētniecības metodēm, kā arī attīstīt sadarbību dažāda vecuma putnu izpētes entuziastu un profesionāļu vidū.

Nometnē 24 dalībnieki vecumā no 11 līdz 18 gadiem mācīsies pazīt tuvākajā apkārtnē dzīvojošos putnus, dosies dienas un nakts ekspedīcijās, kuru laikā ķers un gredzenos putnus kopā ar ornitologu Oskaru Keišu un citiem dabas pētniekiem, pētīs, ko putni ēd, gatavos putnu būrīšus un tos izvietos dabā, kā arī pavadīs laiku ar vienaudžiem un pieaugušajiem, kurus aizrauj putnu pasaule. Nedēļas laikā nodarbības un ekskursijas vadīs vairāk nekā septiņi ornitologi un dabas pētnieki. Tās noslēgumā plānotas LOB Ģimeņu dienas, kad viesiem būs iespēja iepazīties ar nodarbību laikā veikto.

Uz LOB Ģimeņu dienām 4. un 5. jūlijā aicināts ikviens interesents – gan kopā ar ģimenēm, gan individuāli. To laikā pamatā paredzētas praktiskas nodarbes, piemēram, gatavosim putnu būrīšus putniem, gredzenosim putnus, meklēsim ligzdas, veidosim putnus no māla, dosimies nakts un rīta ekskursijās, klausīsimies stāstos un izzināsim putnus vēl citās aktivitātēs. Programmu un vairāk informācijas skatīt LOB interneta vietnē.

Nometne notiek LOB 30 gadu jubilejas ietvaros un šogad jubilejas pasākumu ietvaros paredzēts arī LOB vietējo grupu seminārs septembra sākumā, Eiropas putnu vērošanas dienas oktobra pirmajā nedēļas nogalē un LOB saiets novembrī.

Nometni “Gribu būt ornitologs! 2015” finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.