RTU ierindojusies starp zaļākajām universitātēm pasaulē

logo-greenmetric_RTU2016. gada 25. janvārī – Apliecinot universitātes pūles energoefektivitātes, ilgtspējības un vides aizsardzības nodrošināšanā, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) Pasaules augstskolu zaļās politikas un ilgtspējības reitingā «Green Metric» 2015. gadā ieguvusi 170. vietu. RTU ir vienīgā Latvijas augstskola, kas novērtēta tik augstu.

Reitingā augstākās izglītības iestādes no visas pasaules sarindotas pēc to apņemšanās mazināt kaitīgo ietekmi uz vidi un risināt ilgtspējības problēmas. Izvērtējot RTU, augstu novērtēta universitātes energoefektīvā infrastruktūra, atkritumu šķirošanas politika, videi draudzīga transporta – elektromobiļu – izmantošana, kā arī apzaļumotā studentu pilsētiņas teritorija Ķīpsalā. Novērtēts arī, ka RTU studentiem piedāvā vairākas vides zinātnes studiju programmas, kā arī ir iesaistījusies vairākos lielos vides pētniecības projektos. Zaļo domāšanu, īstenojot dažādas aktivitātes, veicina arī RTU studenti, rīkojot, piemēram, valsts mēroga ekoorientēšanās sacensības.

«RTU studentu pilsētiņa ir viena no modernākajām un labiekārtotākajām Baltijas valstīs, mēs veidojam ne tikai modernas laboratorijas un telpas, bet arī apzaļumotu, studentiem patīkamu vidi. Papildus RTU veicina pētījumus, kas saistīti ar vidi un ūdens attīrīšanu, un elektroenerģijas ražošanu no atjaunojamajiem resursiem, tādēļ patiess lepnums, ka RTU ierindota starp zaļākajām universitātēm pasaulē,» saka RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

«Green Metric» reitings izveidots 2010. gadā. Tas radīts, jo neviena cita tobrīd esošā reitinga vērtēšanas kritērijos netika ņemti vērā izglītības iestāžu centieni samazināt oglekļa emisijas, tādējādi cīnoties pret globālajām klimata pārmaiņām.

Reitinga mērķis ir parādīt pasaules augstākās izglītības iestāžu pašreizējo progresu Green Campus jeb zaļo universitāšu pilsētiņu veidošanā un vispārējas ilgtspējības nodrošināšanā. 2015. gadā reitingā piedalījās 407 augstskolas. No Latvijas augstskolām Daugavpils Universitāte reitingā ieņem 284. vietu, Rēzeknes Augstskola – 338. vietu, Latvijas Universitāte – 343. vietu, savukārt Vidzemes Augstskola ierindota 356. vietā. Reitingā aiz RTU atrodas arī tādas augstskolas kā Kalifornijas Universitāte, Drēzdenes Tehniskā universitāte, Glāzgovas Kaledonijas universitāte u.c. RTU reitingā piedalās jau kopš 2012. gada.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.