Rīts Kaņiera ezerā by Eaglewood Films

Eaglewoods1Kaņieris atrodas Engures novada Lapmežciema pagastā, neliela ezera daļa atrodas arī Smārdes pagastā. Kaņieris ir daudzu putnu mājvieta, tā ir aizsargājamā teritorijas, kas ir iekļauta  Ķemeru nacionālā parkā.

Lagūnas tipa ezers, stipri aizaudzis. Krasti zemi, ar senāka jūras baseina terasēm. Gultne klāta ar dolomīta šķembām, dūņām. Lielākā pieteka — Slocene. Sākotnēji ezers piederēja Lielupes baseinam, pa tagadējo Vecsloceni pie Slokas ieplūstot Lielupē. 1905. gadā izrakta aptuveni 1 km garā Starpiņupīte, kas savieno ezeru ar Rīgas jūras līci. 14 salas ar kopējo platību — 15,9 ha, tai skaitā 5 mākslīgi veidotas salas ūdensputnu ligzdošanas veicināšanai.

Kaņieris ir putniem nozīmīga vieta, tiek aizsargāta jau no 1964. gada. Iekļauts Ķemeru nacionālajā parkā, arī Ķemeru kūrorta sanitārās aizsardzības 1. zonā. Rietumu daļa — Slocenes grīvas rajons — dabas rezervāta zona. Laivu noma Andrejsalā, putnu vērošanas tornis Riekstu salā. Dienvidrietumu krastā Kaņiera pilskalns — viens no jūrai tuvākajiem pilskalniem Latvijā.

Avots: wikipedia.org

Iestājoties pavasarim mostas arī Kaņiera ezers. Eaglewood Films pavadīja nedēļu klausoties dabas dziesmas un vērojot ikgadējos dabas brīnumus. Vērojiet arī Jūs:

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.