Rīgas zooparka lauvām – jauns voljērs

Lauvas

Foto: Riga.lv

Rīgas un Rīgas zoodārza simbolikā „zvēru karalim” lauvam ir īpaša nozīme. Tā veidols rotā gan pilsētas ģerboni, gan 100 gadus senus zoodārza dokumentus. Tāpēc ir liels prieks, ka šogad, pateicoties Rīgas domes atbalstam, Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza 104. dzimšanas dienā sarūpēta brīnišķīga dāvana – atjaunota Lauvu mītne un sagaidīta jauna iemītniece.


Āzijas lauvu mātīte no Tallinas zoodārza ieradās jau 7. oktobrī, lai iepazītos un aprastu ar iekštelpām. Taču 21. oktobrī dienas vidū lauvenei Tori tiks piedāvāts pirmo reizi iznākt labiekārtotajā āra aplokā un nobaudīt svētku mielastu.

Kā mēs redzam fotogrāfijās, pirmie soļi bijuši kūtri, taču lauvene ātri pielāgojusies, un, cerams, jau tuvākajālaikā jutīsies kā pilntiesīga saimniece.

Lauvu mītnes āra aploka rekonstrukcijas darbi tika veikti, pateicoties Rīgas domes, „Baltic Zinc Technics” un apmeklētāju atbalstam. Vēsturiski veidotā „Lauvu bedre” 104 gadu ritējumā piedzīvojusi ceturtās nopietnās pārmaiņas, pārtopot mūsdienīgā un lauvu labturības vajadzībām atbilstošākā veidolā. Rekonstrukcijas laikā īstenoti vairāki tehniski uzlabojumi, kas atvieglos ikdienas soli zooloģiskā dārza darbiniekiem, ļaus omulīgāk justies dzīvniekiem, izvēloties sev tīkamāko aploka nostūri atpūtai vai iekārtojoties pakalnā situācijas novērošanai no augšas. Trīs skatu laukumi veidoti, ievērojot universālā dizaina principus, kas ļaus ikkatram apmeklētājam ielūkoties aplokā esot vienā skatu līmenī ar dzīvniekiem.

Foto: Riga.lv

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.