Rīgas Zoodārzā Dzīvnieku ģimeņu dienas

Pavasaris ir tas laiks, kad daudziem dzīvniekiem dzimst vai šķiļas mazuļi. Arī Rīgas Zoodārzā aplokos delverējas vesels pulks pēcnācēju – vieni jestrāki un rotaļīgāki, citi kautrīgāki un vairāk pieķērušies pie mātēm.

Tāpēc jau šajā nedēļas nogalē – 9. un 10. maijā – svinēsim Dzīvnieku ģimeņu dienas Zoodārzā un godināsim čaklākās un kuplākās Rīgas Zooloģiskā dārza dzīvnieku ģimenes. Sestdien un svētdien no plkst. 12.00-16.00 visiem interesentiem būs iespēja piedalīties orientēšanās spēlē „Kā es augu!” un uzzināt saistošus faktus par dažādu dzīvnieku mazuļu attīstību.

Lai Ģimeņu dienu apmeklējums būtu tīkamāks, Rīgas Zoodārzs sadarbībā ar uzziņu dienestu 1188 sarūpējis ģimeniskas atlaides. Izdrukājot kuponu no 1188 mājaslapas, 9. un 10. maijā būs iespēja apmeklēt zoodārzu ar 50 % atlaidi no pamatcenas (pieaugušiem tikai 3,00 €, bērniem, studentiem, pensionāriem – tikai 2,00 €). Kupons šeit: http://ej.uz/GimenuDienasZoodarza2015

Ģimeņu dienas Zoodārzā atbalsta uzziņu dienests 1188, Bigbank, Silvanols un lieliskadavana.lv.

 

Ģimeniski dzīvnieku jaunumi

Lūšu ģimenē šogad patīkams pārsteigums, jo kopš 2. aprīļa mātei Kamēlijai un tēvam Rubīnam nu jārūpējas par trīnīšiem. Jāatzīmē, ka patlaban vecāki ļoti pieskata ļepatot gribošos bērneļus un paslēpj tos no pārāk skaļas publikas. Tas nozīmē, ka, uzvedoties klusām, var palaimēties ieraudzīt kuplo ģimenīti un pavērot viņu gādīgās rūpes par pēcnācējiem. Pērn piedzima viens puika Hercogs. Pagaidām šīgada mazuļu dzimums nav zināms, tādēļ lūšu draugiem Jēkabpils pilsētai vēl ir laiks izdomāt vārdus veseliem trim lūsēniem.

Huzārpērtiķu saimē trim mammām Čili, Čarai, un Čikai aprīlī katrai piedzimis viens mazulis. Jaunie pērtiķēni vēl kādu laiku uzturēsies savas mātes azotē un tikai vasarā sāks iepazīt pasauli atstatus no mammas.

Lauku sētā par „bērnu čalām” parūpējušās čaklās Romanovu šķirnes aitas – abām mammām katrai pa četrīšiem! Mazie melnie jēri ar baltiem lāsumiem uz galvas jau itin naigi seko līdzi mātei ikdienas gaitās.

Vienai no senākajām un retākajām ēzeļu šķirnēm Puatu ēzeļiem mammai Acilijai līdzi skraida divas nedēļas veca meitiņa Aurora. Šai šķirnei raksturīgs liels augums un ļoti garas ausis. Tās īpaši garas izskatās mazajai ēzelītei.

Apciemo lāčus, lūšus, kiangus, Latvijas zilās govis un citus dzīvniekus Zoodārza filiālē „Cīruļi” uz pusi lētāk.

Sadarbībā ar uzziņu dienestu 1188 visu maija mēnesi iespējams apmeklēt Rīgas zooloģiskā dārza filiāli „Cīruļi” ar 50 % atlaidi no pamatcenas. Atliek vien izdrukāt atlaižu kuponu no 1188 mājaslapas (pieaugušajiem  tikai – 2,00 €, bērniem, pensionāriem  – 1,50 €, studentiem – 1,75 €). Kupons šeit: http://ej.uz/ZOO_Ciruli_maijs2015. Arī tur valda pavasarīgas noskaņas un Pūpolsvētdienā dzimusī jaku meitene Pūpola pa plašo aploku spriņģo kā šunelis, asti gaisā saslējusi…

 

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.