Rīgas orientēšanās nedēļa 2015

No 14. līdz 19. aprīlim norisināsies lielākais orientēšanās pasākums pavasarī – „Rīgas orientēšanās nedēļa 2015”, kuru laikā notiks vairākas tautas orientēšanās sacensības Tautas orientēšanās sacensības „Magnēts”. Organizatori aicina piedalīties orientēšanās sacensībās 14. aprīlī Mežaparkā, 15.aprīlī Baložos un 16.aprīlī Langstiņos, bet aktīvo nedēļu noslēgt ar Rīgas kausu sacensībām 18. un 19.aprīlī Bumbukalnā.

Ja sacensības no 14. līdz 16.aprīlim noritēs kā ierastās iknedēļas „Magnēta” sacensības, tad nedēļas noslēguma pasākumā īpaša uzmanība tiks pievērsta gan sacensību vērošanai klātienē, gan to atspoguļošanai plašsaziņas līdzekļos.

Organizatori norāda, ka vēlas sacensības padarīt arvien skatāmākas līdzjutējiem, tādēļ būs parūpējušies par lielo ekrānu sacensību centrā, kurā tiks atspoguļoti sacensību līderu starti un distances izvēle, izmantojot modernākās GPS iekārtas. Tāpat arī tiks nodrošināta ērta iespēja mājās palicējiem sekot līdzi notikumu gaitai internetā. Neatņemama šo sacensību sastāvdaļa būs intervijas ar labākajiem un pazīstamākajiem orientieristiem, kā arī komentāri par distanci un sacensību gaitu vairākās valodās.

„Mūsu mērķis ir veicināt orientēšanās atpazīstamību Latvijā un Latvijas orientēšanās vides atpazīstamību pasaulē. Tādēļ mēs jau otro gadu mērķtiecīgi aicinām ārvalstu sportistus braukt uz Latviju un piedalīties salīdzinoši vienkāršā un demokrātiskā orientēšanās sacensību formātā,” stāsta Henrijs Freimanis, galvenais sacensību organizators.

Sacensību organizatori informē, ka „Rīgas orientēšanās nedēļas 2015” sacensībās piedalīsies vairāk nekā 1500 dalībnieki, kuru starpā būs arī ārzemju sportisti no Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas, Krievijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Lietuvas, Latvijas, Ukrainas, Čehijas, Vācijas, Francijas, Portugāles, Beļģijas, Lielbritānijas un Īrijas.

Par naudas balvām elites klasē vīriešu konkurencē cīnīsies trīs pasaules čempioni – Dmitrijs Cvetkovs, Leonīds un Valentīns Novikovi no Krievijas, Eiropas vicečempions Mārtiņš Sirmais no Latvijas, bet Igauniju pārstāvēs viņu līderis 2014. gada Pasaules čempionāta 6. vietas ieguvējs vidējā distancē Lauri Silds. Ceram arī uz mūsu pasaules čempiona Edgara Bertuka startu. Savukārt atpazīstamākās dāmas ir mūsu Aija Skrastiņa, Jūlija Novikova no Krievijas un Sandra Paužaite no Lietuvas. Gaidām, ka sasparosies un pieteiksies arī citas mūsu spēcīgākās dāmas. Neizpaliks intriga veterānu grupās, kurās spēkiem mērosies vairāki Pasaules eksčempioni un čempionātu godalgoto vietu ieguvēji.

Šī gada Rīgas kausu izcīņas pirmās dienas sacensības elites grupās ir iekļautas pasaules ranga vērtējumā, bet abu dienu starti visās grupās – Latvijas kausa vērtējumā.

„Rīgas orientēšanās nedēļu 2015” rīko sporta un atpūtas apvienība „Magnēts”, BJC „IK Auseklis”, to atbalsta Rīgas dome un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD).

Papildinformācija: Henrijs Freimanis, E-pasts: magnets@magnets.lv; tālr.: 29156451

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.