Rīgā sāk darboties strūklakas

No 30.aprīļa, Rīgā pakāpeniski sāks darboties strūklakas. Rīta agrumā jau tika ieslēgtas abas peldošās strūklakas Pilsētas kanālā. Viena strūklaka atrodas pie Operas nama, bet otra – pie Bastejkalna. Dienas gaitā plānots iedarbināt arī Bastejkalna kaskādi.

Piektdien, 1. maijā, tiks iedarbināta strūklaka „Nimfa”, kas atrodas pretī Latvijas Nacionālajai operai, un ir vecākā strūklaka Rīgā, jo darbojas jau kopš 1887. gada. Līdz valsts svētkiem, 4. maijam, plānots ieslēgt arī Kongresu nama strūklaku, bet pārējās pilsētas centrā esošās strūklakas tiks iedarbinātas līdz 9. maijam.

„Sagaidāms, ka šogad Rīgā darbosies vienpadsmit strūklakas, turklāt divas no tām būs atjaunotas – tās ir veidotas kā „bradājamie” baseini un atradīsies Grīziņkalnā un Ziedoņdārzā. Šie ūdens objekti būs pieejami no 1. jūnija, kad plānots pabeigt abu parku rekonstrukciju,” stāsta Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko.

Rīdzinieki un pilsētas viesi tiek aicināti saudzīgi izturēties pret strūklakām. Nevajadzētu mēģināt pa tām kāpelēt, jo tā var sabojāt to sprauslas, izņēmums ir „bradājamie” baseini. Tāpat nedrīkst mest strūklakās akmentiņus un smiltis vai peldināt suņus, jo tad var aizsērēt strūklaku filtri. Strūklaku apsaimniekotāji – Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta speciālisti uzsver, ka strūklaku bojājumu novēršana izmaksā dārgi, turklāt remontdarbu laikā tās nedarbosies. Lai strūklakas salabotu, no tām ir jāizlaiž viss ūdens, jāveic remonts un atkal jāielaiž no jauna ūdens, piemēram, Kongresu nama strūklakai vajadzīgi 70 kubikmetri ūdens – tās ir aptuveni 350 vannas (tādas kā ir dzīvokļos).

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.