Rīgā ceturtajā Adventē turpinās Ziemassvētku ieskaņas pasākumi

Foto: Lelde Feldmane

Foto: Lelde Feldmane

Ceturtās Adventes nedēļā turpinās garīgās mūzikas koncerti Rīgas dievnamos, kā arī Ziemassvētku ieskaņas pasākumi un sarīkojumi bērniem galvaspilsētas kultūras centros.

Šajā nedēļā svētku ieskaņas pasākumi notiks vairākos Rīgas dievnamos. Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā un Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā skanēs baroka laika mūzika, bet Rīgas Sv. Pētera baznīcā klausītāji gaidīti kormūzikas koncertā „Gaismu gaidot”. Kora mūzika kopā ar koklēm būs dzirdama arī koncertzālē „Ave Sol”. Savukārt Rīgas Sv. Jāņa baznīcā koncertā „Ceļā uz Ziemassvētku gaismu” iedzīvotāji aicināti baudīt Boļeslava Voļaka brāsbendu un ērģelnieka Aigara Reiņa māksliniecisko sniegumu.

Daudzveidīgu programmu piedāvā arī galvaspilsētas kultūras centri. Koncerts „Prieks pasaulei” ar kora un koklētāju ansambļa piedalīšanos notiks Kultūras telpā „Trīs māsas”. Jauku pirmssvētku noskaņu koncertu Brīvības gatves 266 telpās iedzīvotājiem ir sarūpējuši Rīgas senioru koru grupa. Šajā laikā Rīgā notiek arī vairāki labdarības koncerti. Viens no tiem būs dzirdams Rīgas Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcā ar kora, solistu un mūziķu priekšnesumiem, savukārt otrs notiks Rīgas Latviešu biedrības namā, kur muzicēs kamerorķestris un koris.

Ceturtajā adventē sākas III kokļu mūzikas ziemas festivāls „Kokļu skaņas ziemas mirdzumā”, kas jau izveidojies par jauku tradīciju, un šajā adventes svētdienā Rīgas baptistu Vīlandes baznīcā būs dzirdams pirmais festivāla koncerts „Kokle Ziemassvētkos”. Līdz ar ceturto Adventi noslēdzas koncerta cikls „Adventa mūzikas svētki Rīgā”, kur noslēguma koncertā Rīgas Lutera baznīcā muzicēs Ieva Akuratere, Silvija Silava, Sniedze Prauliņa, Laura Bicāne, Kārlis Kazāks un Haralds Sīmanis.

Bērni, svētkus gaidot, aicināti apmeklēt bezmaksas kino seansus kinoteātrī „K. Suns”, kas notiks no 14. decembra līdz pat 2017. gada 8. janvārim. Kultūras centrā „Imanta” bērniem būs iespēja noskatīties muzikālu Ziemassvētku uzvedumu „Kurš atsēja dāvanu maisu?”, bet Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” būs izrāde „Jāņonkuliņa Ziemassvētki”, savukārt kultūras centrā „Mazā ģilde” ir sarūpēta koncertizrāde „Dārznieka ziemas pasaka”. Bērni kopā ar vecākiem gaidīti arī Kultūras centrā „Iļģuciems”, koncertā „Vilks un kaza”, kā arī kultūras pasākumos, spēlēs un rotaļās, ko piedāvā Rīgas Ziemassvētku tirdziņi Doma laukumā, Līvu laukumā, Esplanādē un Kalnciema kvartālā.

Nākamajā nedēļā, 20. decembrī, atzīmējams Ziemas saulgriežu laiks, tādēļ iedzīvotājiem, kam tuvi senie tautas rituāli, ar dziesmām, dejām un rotaļām ir iespēja piedalīties Bluķa vakarā Vecrīgā.

Svētku noskaņu varēs gūt, apmeklējot festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš” vides dizaina objektus pilsētas ielās, laukumos un pagalmos, kas pārsteigs ar jaunām ideju un oriģinālu to izpildījumu. Festivāla objekti pilnā krāšņumā skatāmi laikā, kad tiek iedegts ielu apgaismojums, no plkst. 18.00. Ceļvedi festivāla apskatei iespēja atrast tīmekļa vietnē: www.eglufestivals.lv, bet drukātā veidā tas pieejams Rīgas domes Apmeklētāju centros un tūrisma informācijas centros.

Adventa un Ziemassvētku pasākumus Rīgā atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Pasākumu programma atrodama tīmekļa vietnē www.kultura.riga.lv, bet drukātā veidā tā pieejama tūrisma informācijas centros, Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēs un pasākumu norises vietās.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.