Radošajā nodarbībā darinās sveces un svečturus

Sestdien, 28.janvārī, pulksten 12 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī notiks izzinoši – radošā nodarbība “Sveču liešana”, kuras ietvaros būs iespējams iepazīties ar senlatviešu Sveču dienas tradīcijām, kā arī iemācīties liet sveces un izveidot pašdarinātu svečturi.

Senie latvieši februāri dēvēja par Sveču mēnesi un Sveču dienu svinēja 2.februārī, kas iezīmē ziemas vidu. Pēc latviešu tautas ticējumiem Sveču dienā ir jālej sveces, jo tieši tad tās degs visilgāk. Godinot tradīcijas, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina ikvienu sagatavoties Sveču mēnesim un iemācīties pašu rokām izliet sveces.

Piedaloties sveču liešanas nodarbībā, dalībnieki dāvās lielisku iespēju priecēt sevi un citus ar pašdarinātām svecēm. Nodarbības laikā varēs iemācīties darināt un pašu rokām izliet stāvsveces un peldošās sveces, kā arī uzzināt pamatprincipus “ledus sveču” darināšanā. Lai svecīte degot izskatītos vēl glītāka, tiks izgatavoti arī svečturi.

Dalības maksa nodarbībā 5,00 EUR, pirmskolas vecuma bērniem 2,00 EUR. Dalībnieki ar visiem nepieciešamajiem materiāliem sveču liešanai tiks nodrošināti. Vairāk informācijas un pieteikšanās nodarbībai pa telefonu 63005445 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.