Pirmais Rokfilmu Festivāls

Pirmais Rokfilmu Festivāls notiks jau šajā nedēļas nogalē, no 14. līdz 16. augustam Cēsīs.

Festivāla organizatori izziņoši plašu filmu un pasākumu programmu. Festivāls notiks vairākās vietās pilsētas centrā – Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, Cēsu Centrālajā bibliotēkā, kafejnīcās “Mākslas Telpa Mala” un “Bazaar”, pilsētas ielās un parkos. Jau pirmajā festivāla norises gadā bagātīgā programma iekļaus jaunākā un klasiskā rokkino izrādes, kinolektoriju, seansus ģimenēm ar bērniem, izzinošu programmu par roku kā revolucināru instrumentu pastāvošajā iekārtā, dažādas Latvijas filmu programmas, rokkoncertus un mūzikas video lekciju.

Rokfilmu Festivāla ieskaņā piektdienas pēcpusdienā gaidāmi trīs zīmīgi notikumi – pašmāju klasiskas, Rolanda Kalniņa filmas “Elpojiet dziļi” seanss, saviesīga kinolektorija atklāšana ar rakstnieku Jāni Joņevu un pirmais seanss Cēsu Centrālajā bibliotēkā – amerikāņu filmas “Brīvību ģitārai” izrāde. Festivālu vakarā svinīgi atklās pašmāju rokfilmas prezentācija – režisoru Kristiana Luhaera un Mareka Bērenta filma “Sešdesmitie. Sākums”, kas tapusi kā pirmā no trīs filmu sērijas ar nosaukumu “Savējie sapratīs!”. Pēc filmas gaidāmi koncerti kafejnīcā “Mākslas Telpa Mala”, kur uzstāsies vairākas muzikālās apvienības – grupas “Strapon”, “Bērnības milicija” un dziesminieks Imants Daksis. Citās Cēsu izklaides vietās – “Bazaar” un “Fonoklubs” attiecīgi uzstāsies Andis Retējums un DJ Uldis Rudaks.

Festivāla sestdienu iesāks latviešu pasaku filma “Sprīdītis”, kas būs retais gadījums, kad to varēs skatīties uz lielā ekrāna. Visus seansus koncertzāles lielajā zālē iesāks muzikāli priekšnesumi, un šajā visai ģimenei veltītajā seansā gaidāma Andžeja Grauda Bungu skolas mazo bundzinieku uzstāšanās. Pēc tam sekos klasiskā rokkino seansi, kas Rokfilmu Festivālā ar ASV vēstniecības atbalstu notiks bez ieejas maksas. Katru seansu iesāks īss Ivara Godmaņa pieteikums un komentārs par mūziķu dzīvi un karjeras gaitām. Klasiskais kino mīsies ar jaunākā rokkino seansiem, un, klātesot režisoram, sestdien tiks izrādītas filma “Monstrcilvēks” par somu grupu “Lordi” un filma “Pilīm sadegot” – cilvēcisks stāsts par metālgrupu “Lamb of God”. Bibliotēkā tiks atkārtota iepriekšējā vakara pirmizrādes filma, ļaujot to vērtēt citā kontekstā, bet programmu noslēgts filma, kas ļaus rokmūzikas attīstību vērtēt no Padomju laika cilvēka šaipus dzelzs aizkaram skatpunkta. Seansus bibliotēkā ievadīs un diskusijas veicinās nupat par gada cēsnieku godalgotais sabiedriskais aktīvists Rolands Sproģis. Savukārt kinolektoriju sestdienā turpinās radio personība Kārlis Dagilis un Urbix, Latvijas metālmūzikas leģendu “Huskvarn” līderis, kas plašāku auditoriju iepazīstinās ar topošo koncertfilmu. Kafejnīcā “Bazaar” tiks izrādīti video no pašmāju rokfestivāliem un īpaši gatavots Latvijas metālmūzikas vēstures apskats, ko komentēs paši vēstures veidotāji. Pēc tam gaidāms sen nedzirdētās cēsnieku grupas “Side of Pain” koncerts.

Festivāla kulminācijā sestdienas naktī tiks slēgts Vienības laukums pašā Cēsu centrā. Uz ekrāna ar A/S “Cēsu alus” gādību grandiozā bezmaksas seansā būs vērojama viena no visu laiku slavenākajām rokkoncertfilmām – Mārtina Skorsēzes “Izstarot gaismu” par “The Rolling Stones”. Ja laikapstākļi cēsniekus un pilsētas viesus nelutinās, seanss tiks pārcelts uz iekštelpām, Vidzemes koncertzāles “Cēsis” lielo zāli. Nakts turpinājumā “Mākslas Telpā Mala” muzikālu pavadījumu sniegs Uldis Rudaks un Kārlis Dagilis.

Svētdienas rītā kino atkal pulcēs bērnus un jauniešus uz Lukasa Mudisona “Mēs esam labākās!” – filmu par trīspadsmitgadniecēm, kas dibina pankgrupu 80o gadu Stokholmā. Pēc tās sekos “The Ramones” filmā “Rokenrola vidusskola” un pulksten 15:00 pirmoreiz Latvijā uz lielajiem ekrāniem nonāks izslavētā Toda Hainsa drāma par Boba Dilana dzīvi un personībām “Es neesmu tur”. Kinolektorija pēdējo dienu noslēgs Ulda Rudaka komentārs par Kurtu Kobeinu un radio “Naba” personības Mārtiņa Šmita stāstījums par panku kultūru un dzīvi Detroitā. Festivāls tiks noslēgts ar pankgrupas “Freelancers” koncertu “Mākslas Telpā Mala”.

Organizatori arī parūpējušies par iespējām Cēsīs nakšņot – tam atvēlēta skolas sporta zāle, kā arī viesus laipni uzņems Žagarkalna kempingā un viesnīcā “Buts”.

Festivāla mājas lapā www.rockfilmfestival.lv var iepazīties ar festivāla ceļvežiem dažādām apmeklētāju grupām, sākot ar ieteikumiem visām ģimenēm un beidzot ar īpaši panku kultūras cienītājiem paredzētu notikumu izlasi.

Biļetes uz festivālu iepriekšpārdošanā iegādājamas www.ticketshop.lv, bet festivāla laikā – Rokfilmu Festivāla informācijas centrā Vidzemes koncertzālē “Cēsis”.

Festivāla programma:

Programma

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.