“Nūjosim Āraišos” pieneņu ziedēšanas laikā

Š.g. 28. maijā pieneņu ziedēšanas laikā notiks nūjošanas pārgājiens “Nūjosim Āraišos”.

Pasākums, sadarbībā ar “Starptautisko nūjošanas federāciju”, notiek jau otro gadu, iepriekšējā gadā pulcējot vairāk nekā 40 dalībniekus, kuri devās izbaudīt burvīgus dabas skatus 5 un 13 km distancēs.

Arī šogad piedalīties aicināti visi – gan tie, kam ir iepriekšēja pieredze, gan tie kam tādas nav, arī bērni. Dalībniekiem būs iespēja izvēlēties vienu no trim dažādas fiziskās sagatavotības distancēm – “Atpūtas aplis” (5 km), “Veselības aplis” (15 km), un “Izturības pārgājiens” (21 km) distance, kas paredzēta profesionāliem nūjotājiem.

Nūjošanas prieku vairos arī ainaviskā apkārtne, kas priecēs dalībniekus visās distancēs. “Atpūtas aplī” (5 km) varēsiet iepazīties ar pašu Āraišu krāšņumu, no Āraišu Ezerpils dodoties uz Drabešu muižu caur skaistajām ozolu alejām, gar Āraišu baznīcu, Zviedru priedi un Vējdzirnavām, nonākot Drabešu muižā, kur reiz dzīvojis A.Čaks. Šī distance ir piemērota ģimenēm ar bērniem, nūjošanas iesācējiem kā arī vecāka gada gājuma dalībniekiem.

Distances “Veselības aplis” (15 km) dalībnieki no Āraišu ezerpils gar Zviedru priedi, caur pieneņu pieziedējušām pļavām dosies uz Kārļiem, kur no Ainavu kraujas varēs vērot Amatas upes ielejas krāšņumu. Distances “ Izturības pārgājiens” (21 km) dalībnieki apmeklēs arī saimniecību “Sesiļu poniji”. Šīs distances aicinām izvēlēties dalībniekiem ar nūjošanas priekšzināšanām un labu fizisko sagatavotību.

Pirms došanās distancēs notiks apmācības, ko vadīs “Starptautiskās nūjošanas federācijas” valsts trenere Linda Andrusa. Uz vietas par papildus samaksu būs iespējams arī iznomāt nūjas.

Atgriežoties Ezerpilī, nūjotājus gaidīs Āraišu vējdzirnavu spēka putra, mūzika un omulīga atmosfēra. Bezmaksas būs iespējams apmeklēt Āraišu arheoloģisko muzejparku.

Lūdzam visus interesentus līdz 27. maija plkst. 14:00 pieteikt savu dalību pasākumā, aizpildot pieteikumu anketu http://goo.gl/forms/XKahUqXzAg vai sūtot pieteikumu uzturisms@and.lv.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.