Loading Notikumi

« All Notikumi

  • This event has passed.

A.Bikšes skulptūra „Sarkanais slidkalniņš”

14.06.2014 - 01.07.2014

Rīgā, Pēterbaznīcas laukumā no 14. jūnija līdz 1. jūlijam tiks izstādīts Aigara Bikšes darbs „Sarkanais slidkalniņš”. Skulptūra tika radīta speciāli Raumas laikmetīgās mākslas biennālei 2012. gadā, kad ar to Somijā Latviju pārstāvēja mākslinieks Aigars Bikše. Rīgā šis darbs tiek uzstādīts pirmo reizi. Pie Sv. Pētera baznīcas uzstādītā skulptūra ir karavīra tēls, kuru bērni lieto kā slidkalniņu.
Skulptūrā atainots, ievainots karavīrs bez nosakāmas piederības, viņš ir veidots monumentālās skulptūras tradīcijās, kuras atsauc atmiņā padomju laika monumentālās tēlniecības paraugus. Karavīra skulptūra arī ir funkcionāls slidkalniņš bērniem. Ievainotā karavīra tēls bērnos
neraisa tādas asociācijas kā pieaugušajos. „Pieaugušo uztvere ir pārsātināta ar priekšstatiem par konfliktu starp nācijām, kā identitāti veidojošs faktors. Kur savstarpējās neuzticēšanās un baiļu gaisotne tiek kultivēta, kā paša cilvēka un arī valsts pamatnepieciešamība” saka mākslinieks.

Darbs ir aicinājums aizslidināties un pamest posttraumatisma zonu, atteikties no savstarpējās neuzticēšanās un baiļu kurināšanas. Rosinot skatītājus pārdomāt atmiņu nozīmi gan personiskā, gan sociālā līmenī. Skulptūra tiek izstādīta Sibīrijas un Latvijas mākslinieku kopējās izstādes „Uz Viļņa” ietvaros.
Aigars Bikše ir kinētiskās skulptūras „Pieminekļu Kari” autors, veidojis Rīgā arī tādus objektus kā „Piemineklis gudrajai pensionārei”.  Piedalījies lielās starptautiskās mākslas izstādēs – Echigo Tsumari trianālē Japānā, Venēcijas bianālē, daudzās grupu izstādēs Latvijā un ārzemēs.
Šobrīd mākslinieks gatavojas personālizstādei, kura plānota no 1. augusta līdz 1. septembrim Galerijas Daugava jaunajās telpās Ausekļa ielā.

Detaļas

Sākums:
14.06.2014
Beigas:
01.07.2014
Notikums Category:
Notikums Tags:
, ,

Vieta

Pēterbaznīcas laukums
Skārņu iela 19
Rīga,
+ Google Karte