Loading Notikumi

« All Notikumi

  • This event has passed.

Latgaļu mākslinieku izstāde muzejā

05.02.2015 - 03.03.2015

Par brīvu

Ceturtdien, 5.februārī, plkst.16.00 Valmieras muzeja Izstāžu namā tiks atklāta Latgales mākslinieku Vēsmas Ušpeles gleznu un Aivara Ušpeļa keramikas darbu izstāde „Orā bolts snigs, „Malny wylky” ustobā”.

Vēsma Ušpele glezno tradicionālā eļļas tehnikā uz audekla un koka. Divus gadus bija viena no komandas loceklēm Aglonas Bazilikas restaurācijā. Glezno ziedus, cilvēkus un ainavas. Vēsmai patīk eksperimentēt ar materiāliem, tehniskiem un vizuāliem izteiksmes līdzekļiem, izmantot senas pamatnes jaunu darbu izveidošanai. Vēsma Ušpele izstrādājusi Boņuka veidolu un kopš pirmās Latgaliešu kultūras gada balvas pasniegšanas 2009.gadā, kopā ar vīru no māla ar rokām veido galveno balvu – puisēnu ar sunīti.

Aivars Ušpelis ir viens no „Malny Wylky” brīvpodniekiem. Darbi top gan uz kājminamās ripas, gan tiek veidoti, lipinot tos ar rokām. Piecās paaudzēs podniecība ir kļuvusi kā maizes darbs, bet māls – kā izteiksmes līdzeklis. Mākslinieks ievēro tradicionālos un nelieto rūpnieciskos apstrādes paņēmienus.

Ušpeļi dzīvo un strādā Rēzeknes novada Maltas pagastā. Viņu mājas nav parastas – senās lauku ēkas līdzinās nelielam, improvizētam brīvdabas muzejam ar gludekļu un lukturu kolekcijām. „Īpašu garšu” sētai piešķir melnais ceplis un saimnieku senie viduslaiku kaujas tērpi.

Izstāde apskatāma līdz 3.martam.

Detaļas

Sākums:
05.02.2015
Beigas:
03.03.2015
Izmaksas:
Par brīvu
Notikums Category:
Notikums Tags:
,

Vieta

Valmieras muzeja Izstāžu nams
Bruņinieku iela 3
Valmiera, Latvia
+ Google Karte