Notiks nometne “Gribu būt ornitologs! 2015”

Jau otro gadu pēc kārtas Melnbāržos, Jaunpiebalgas novadā 2015. gada 29. jūnijā-5. Jūlijā ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu notiks Latvijas Ornitoloģijas biedrības nometne “Gribu būt ornitologs! 2015”. Tās mērķis ir veicināt jauniešu interesi par Latvijā dzīvojošajiem putniem, pilnveidot viņu zināšanas par valstī sastopamajām putnu sugām un mūsdienīgām putnu pētniecības metodēm, kā arī attīstīt sadarbību dažāda vecuma putnu izpētes entuziastu un profesionāļu vidū.

Nometnē dalībnieki mācīsies pazīt tuvākajā apkārtnē dzīvojošos putnus, dosies dienas un nakts ekspedīcijās, kuru laikā ķers un gredzenos putnus kopā ar ornitologu Oskaru Keišu un citiem dabas pētniekiem, pētīs, ko putni ēd, gatavos putnu būrīšus un tos izvietos dabā, kā arī pavadīs laiku ar vienaudžiem un pieaugušajiem, kurus aizrauj putnu pasaule. Nedēļas laikā nodarbības un ekskursijas vadīs vairāk nekā septiņi ornitologi un dabas pētnieki. Tās noslēgumā plānota LOB Ģimeņu diena, kad viesiem būs iespēja iepazīties ar nodarbību laikā veikto.

Nometnē aicinām piedalīties jauniešus vecumā no 12 līdz 18 gadiem, kurus interesē putni un viss ar tiem saistītais.

Lai piedalītos, brīvā formā jāsagatavo pieteikums, kurā jānorāda

  • līdzšinējā pieredze ar putniem (būrīšu gatavošana un izlikšana, dalība ekskursijās, patstāvīgi putnu vērojumi u.c.),
  • kāpēc vēlas piedalīties,
  • ko gribētu nometnes laikā iemācīties un
  • kā izmantos iegūtās zināšanas turpmāk,
  • vārds, uzvārds, tālruņa numurs un e-pasta adrese saziņai.

Pieteikumu var veidot rakstiski, foto, video vai kādā citā formā. Gatavais pieteikums elektroniski jānosūta līdz 2015. gada 31. maijam nometnes vadītājai Daiga Brakmanei uz e-pasta adresi daiga@lob.lv!

Papildu informāciju iespējams atrast www.lob.lv un interesējošos jautājumus uzdot daiga@lob.lv.

Dalībnieka līdzmaksājums – 50 EUR.

LOB 30 gadu jubilejas ietvaros šogad paredzētas arī putnu vērošanas sacensības “Torņu cīņas 2015”, LOB Ģimeņu dienas, Eiropas putnu vērošanas dienas un LOB saiets. Vairāk informācijas: http://lob.lv/lv/LOB-30/

Nometni “Gribu būt ornitologs! 2015” finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

 

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.