Muzeju nakts 2016 Enerģētikas muzejā

Muzeju nakts 2016, Enerģētikas muzejs, LatvenergoAtskats uz Muzeju nakti Enerģētikas muzejā, kas ir viens no apmeklētākajiem muzejiem ārpus Rīgas. 

Foto: Lelde Feldmane

Enerģētikas muzejs krāj, saglabā un pēta Latvijas elektroenerģētikas vēstures liecības no elektrības izmantošanas sākumiem līdz vienotas energosistēmas izveidei, atainojot Latvenergo koncerna izaugsmi un attīstību par vienu no videi draudzīgākajiem un drošākajiem energouzņēmumiem Eiropā.

Muzeja krājumā glabājas dokumentārais un industriālais mantojums, kas raksturo elektroenerģētiku kā tautsaimniecības attīstības stūrakmeni ne tikai Latvijas, bet visas Baltijas reģiona kontekstā.

Muzeja pastāvīgā ekspozīcija un izstādes atrodas Ķegumā un ir izvietotas autentiskā vidē, Daugavas kreisajā krastā- Ķeguma HES-2 teritorijā, savukārt Pļaviņu HES vēstures ekspozīcija atrodas Pļaviņu HES (Aizkrauklē), bet muzeja daudzveidīgais krājums glabājas Rīgā, krātuvēs Andrejsalā.

Ikviens interesents muzejā var gūt jaunas zināšanas par Latvijas enerģētikas vēsturi un enerģētikas lomu tautsaimniecībā, labklājības un pievilcīgas dzīves telpas attīstībā, kā arī atklāt Latvenergo koncerna industriālā un dokumentārā mantojuma unikalitāti.

MUZEJU NAKTS 2016 FOTO GALERIJA

MUZEJU NAKTS 2016 BILDES

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.