Mīlestības trauslums – OŠO (Osho)

boy-girl-kiss-love-photography-relationship-favim-com-73548Nedomā, ka mīlestība ir mūžīga. Tā ir ļoti trausla un smalka kā roze. No rīta tā virmo ap tevi, bet līdz vakaram jau ir gaisusi. Mīlestība var iznīcināt pat vismazākais nieks.

Jo augstāka un vērtīgāka ir lieta, jo trauslāka tā ir. Tā jāaizsargā. Akmens paliks, bet zieds būs zudis. Ja metīsi akmeni pret ziedu, akmenim nekas nekaitēs, bet skaistais zieds būs iznīcināts.

Mīlestība ir ļoti trausla, smalka, ar to jārīkojas ārkārtīgi piesardzīgi. Pats neapjaušot, tu vari nodarīt tik lielu ļaunumu, ka otrs būs spiests noslēgties, ierauties sevī, pūloties aizsargāties. ]a cīnīsies par daudz, otrs sāks bēgt, kļūs arvien atturīgāks un noslēgtāks, viņu vairs neskars tavs uzbrukums. Tas liks tev uzbrukt vēl negantāk, lai pretotos šim vēsumam. Šādi rodas nebeidzams, nepārraujams loks. Tas arvien attālina mīlētājus, pakāpeniski dzen tos  tālāk vienu no otra, turklāt abi par vaininieku uzskata otru, uzlūko otru par nodevēju.

„Manā skatījumā neviens no mīlētājiem nav nodevis otru. Tā ir tikai neziņa kas nogalina mīlestību. Abi vēlas būt kopā, bet kāda iemesla pēc to neapzinās. Viņu nezināšana ir izspēlejusi nejauku joku un turpina izplesties.

Avots: 365 Meditācijas, Šeit un tagad

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.