Mīlestība notiek pati… Vai nu notiek vai nenotiek

Foto: amolife.com

Foto: amolife.com

Ļoti bieži pie manis nāk pieaugušas meitenes un puiši, kuri dzīvo ilūzijās, ka var nopelnīt mīlestību. Nopelnīt to kā ordeni, ar cītīgu darbu, palielinot darba stāžu. Piespiest kādu mīlēt tik stipri, kā viņiem to gribētos. Taču diemžēl tā nenotiek.

Viņu palīdzību un rūpes pieņem. Viņu pakalpojumus izmanto. Pateicas. Ievēro. Rūpējas. Bet mīlēt nesāk. Pirmkārt jau tāpēc, ka mīlestību nopelnīt nav iespējams.

Jā, protams, daudzus no mums bērnībā apmānīja, stāstot, ka mīlestību var nopelnīt, ja vien būsi paklausīgs bērns, tāds bērns, kurš regulāri sevi nodod. Rrrrr! Kā es par to dusmojos! Mīlestība notiek pati. Vai nu notiek, vai nenotiek. Un viss!

Pieauguši cilvēki cenšas “uzspiest” vai pielāgoties citiem, un tomēr, nopelnīt. Un, kad tas nenostrādā, viņi domā, ka slikti centušies un tāpēc dodas pie terapeita, lai tas viņus iemācītu censties labāk. Katru reizi pie vārdiem  ka mīlestību nav iespējams nopelnīt, es redzu izbrīnītas acis. Un pēc tam šīs acis raud, sūdzoties par pazaudēto laiku. Viņi nekādīgi nespēj noticēt tam, ka iztērējuši tik daudz laika, cenšoties iegūt to, uz ko tiesības ir jau no pašas dzimšanas. Tikai tāpēc, ka viņi IR.

Vēl viens briesmīgs bērnības apmāns – ideja, ka ne visi ir pelnījuši mīlestību, un ne visi ir tās cienīgi. Paklausīgie ir mīlestības cienīgi, nepaklausīgie – nav. Meitenes ir cienīgas, puikas – nav. Savējie – ir, svešie – nav. Teicamnieki – ir, trijnieku karaļi – ne īpaši. Bet mīlestība nešķiro. Tās cienīgi ir visi. Ne par to, ka dara, bet par to, ka IR. Un IR tieši tādi, kādi IR. Katru sekundi. Un nekāda rīcība nevar atņemt cilvēkam tiesības uz mīlestību. Pat visbriesmīgākā. Var atņemt brīvību, var atņemt īpašumu un pat dzīvību. Bet, ne tiesības uz mīlestību. Un – ne pašu mīlestību.

Psihoterapijā klientiem vēl un vēl nākas izsniegt tiesības uz mīlestību. Un paziņot viņiem to, ka tā viņiem vienmēr ir bijusi. Un saspiest to rokas, lai turētu un neatlaistu.

Tāpat mums arī stāstīja, ka mīlestību var atņemt. Vienkārši noņemt, ja kaut kas būs ne tā. Muļķības, meli! Atņemt var uzmanību, rūpes, palīdzību. Bet mīlestība, ja tā ir, turpina būt. Var pārdzīvot iemīlēšanos un ieraudzīt kā tā pāriet. Bet, kad nodzīvo līdz patiesai mīlestībai, tā nekur nevar pazust. Viņa JAU IR. Var pārstāt dzīvot kopā, pārstāt sarunāties, bet mīlestība paliek kā jūtas pret cilvēku. Tie, kuri to piedzīvojuši, zina.

 Nopelnīt var cieņu, uzticību, pateicību. Pastāvīgi atdodot pēdējo kreklu, un gaidot apmaiņā neiespējamo, cilvēki provocē citos kauna izjūtu, vainas sajūtu, pretīgumu un dusmas. Ne mīlestību.

Un ar to nāksies samierināties, pieņemot faktu, ka ne visi mūs mīl tā, kā mēs to vēlamies. Pat tad, ja mēs to ļoti, ļoti vēlēsimies. Pat tad, ja pieliksim visas iespējamās pūles, un pie citu cilvēku kājām noliksim visas pasaules bagātības.

Mēs varam tēlot, ka mums tas nav īpaši svarīgi, ka mēs varam izdzīvot arī bez tās. Taču patiesība ir tajā, ka cilvēks ir ļoti ievainojams it visā, kas saistās ar mīlestību. Ikvienam tā ir ļoti vajadzīga – ļoti, ļoti.. Tāpēc var atvērties un savā ievainojamībā palūgt mīlestību. Palūgt un ar trīsām sirdī gaidīt, ko atbildēs Visums. Jo nekādas garantijas jau nav.

Iespējams, cilvēki atsauksies, un tad viņš varēs izaugt, kļūt stiprāks, izprast abpusējību un iemīlēt pats. Bet, iespējams, viņam nāksies pārdzīvot ļoti daudz vilšanos, atstumtību un dvēseles sāpes. Bēdāties pa īstam. Pārciest visas šīs sāpes cerībā, ka ar laiku dvēseles rētas sadzīs, ja pats tās neslēps un nemaskēs. Izrādīties ievainotam, īstam, neaizsargātam kāda cita priekšā. Dzīvam!

Un vēl, mīlestības dabas saprašana dod ļoti daudz brīvības. Brīvību tāpēc, ka vairs neko nevajag meklēt, nevajag pelnīt, gaidīt vai pievilkt. Var vienkārši iet savu ceļu un atslābināties, jo, kā izrādās, no tevis nemaz tik daudz kas nav atkarīgs. Nav liekas, nepanesamas nastas. Un tas ir milzīgs prieks. Bet mīlestība vienmēr ir kopā ar prieku. Jūs redzēsiet!

Autors: Aglaja Datešidze

Avots: www.aum.news

Tulkoja: Ginta FS

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.