Mīlestība ir kā zieds. Zieds neko neprasa…

Milestība-ir-ziedsIkreiz, kad tevī iemājo negatīvisms, paglabā to sev. Kad tas ir pozitīvisms, dalies ar to.

Parasti cilvēki dalās ar negatīvu, viņi nedalās ar pozitīvu. Cilvēce vienkārši ir glupa. Kad tie ir laimīgi, viņi nedalās, viņi ir ļoti skopi. Kad tie ir laimīgi, viņi smaida ļoti-ļoti ekonomiski. Taču, kad dusmīgi, tad pilnībā dusmīgi…

Mīlestība nav privātīpašums, lai to uzkrātu. Tas ir starojums, aromāts, kas domāts tam, lai ar to dalītos. Jo vairāk tu dalies, jo vairāk tev ir, jo mazāk dalies, jo mazāk tev ir  Jo vairāk tu dalies, jo lielāks tu izaugsi no savas iekšējās sirdsvainas…

Izsmel ūdeni no akas, un arvien vairāk svaiga ūdens tajā ieplūdīs. Neizsmel ūdeni, aizslēdz aku, kļūsti skops, un tu redzēsi, cik ātri pārstāj darboties avots. Drīz šie avoti būs miruši, nobloķēti un ūdens šajā akā būs miris, stāvošs, netīrs… Lai arī kāds skaistums būtu ar tevi, nekad to nekrāj. Tava gudrība – dalies, tavas lūgšanas – dalies, tava mīlestība, tava sajūsma – dalies. Jā, protams, ja nevari atrast nevienu, ar ko padalīties, dalies ar suņiem, bet dalies. Dalies ar klintīm – bet – dalies. Kad tev ir pērles, izsvaidi tās, neraizējies par to, vai tās atradīs cūkas vai svētie, vienkārši izmētā tās. Jo tas ir tas, kas ir dots.

Krāšana indē sirdi. Visvisāda krāšana ir inde. Ja tu dalies, tava sistēma būs brīva no indēm. Un kad tu atdod, negaidi pateicību. sajūti pateicību pret cilvēku, kurš ļāvis tev padalīties ar to, kas tev ir. Ne savādāk! Nevajag sirds dziļumos atkārtot to, ka viņam vajadzētu būt tev pateicīgam par to, ka tu padalījies. Nē – pats sajūti pateicību par to, ka viņš bija gatavs klausīties tavu dziesmu, skatīties tavā dejā, ka viņš neatgrūda tevi mirklī, kad tu atnāci viņam dot…. viņš taču varēja atteikties.

Vārdam “mīlestība” var būt divas, absolūti dažādas nozīmes. Ne tikai dažādas, bet, pat diametrāli pretējas. Viena – mīlestība kā savstarpējās attiecības, otra – mīlestība, kā stāvoklis.

Tajā brīdī, kad mīlestība ir stāsts par attiecībām, tā bieži kļūst par jūgu, jo ir gaidas un prasības, un cerību sabrukums, un centieni dominēt no abām pusēm. Un tā mīlestība pārvēršas cīņā par varu.

Bet mīlestība kā esības stāvoklis, ir pavisam cits vārds. Tas nozīmē to, ka tu vienkārši mīli, tu no tā neveido attiecības. tava mīlestība ir kā zieda aromāts. Tā neprasa no tevis, lai tu būtu kaut kas īpašs, lai uzvestos kaut kā īpaši. Zieds neko neprasa. Tas vienkārši smaržo, dalās. un tajā nav nekādas vēlmes saņemt nekādu apbalvojumu vai pateicību. Šī dalīšanas ar sevi arī ir dāvana.

Avots: http://www.transurfing-real.ru/
OŠO “Dzīve. Mīla. Smiekli.”
Tulkoja: Ginta FS

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.