Mēs esam šeit lai MĪLĒTU..

MīlestībaTik ļoti daudz masu mēdijos attiecību speciālisti un psihoterapeiti runā un stāsta par to, ka mēs esam tādi kādi esam. Mēs nespējam mainīt mūsu būtību un  mūs ir jāpieņem tādus kādi mēs esam. Bet vai esiet pavērojuši patiesībā kādi mēs esam?  Kādi mēs esam attiecībā ar mūsu mīļajiem?

Mēs dzīvojam katrs savu dzīvi, akli tiecamies pret mūsu augsti izvirzītajiem mērķiem, jo mums taču savā dzīvē ir jāsasniedz mūsu augsti nospraustā latiņa un jānodrošina sev maksimāli augstākais dzīves līmenis. Mēs konkurējam ar katru pretimnākošo un arī ar pašu tuvāko, lai šķietami motivētu darboties vairāk un ātrāk sasniegt vēlamo  statusu.

Nereti komunicējot ar mīļajiem, mūsu intonācija un izteiksme ir demotivējoša un ne visai patīkama otram cilvēkam, bet mēs to uztveram kā normālu sarunu, jo  “Es taču tāds  esmu un es tā komunicēju”.  Bet vai tiešām mēs esam blakus otram cilvēkam, lai radītu šīs nepatīkamās sajūtas?

Vērojot, ka tik daudz cilvēki veido attiecības, bet neizdodas. Lielākoties pamatojas uz to, ka attiecības ir izjukušas, jo neesot saderīgs pāris. Kas tad ir šī saderība?

Tas man lika aizdomāties, par to kādi mēs cilvēki esam.  Mēs gaidam sev saderīgu cilvēku, bet kā mēs paši izturamies pret mūsu mīļajiem?  Pēc novērojumiem, pārdomām un analizēšanas , ir  nākusi skaidrība, ka mūsu attieksme veido šo saderību.  Saderība ir tad, kad otrs cilvēkas jūtas labi atrodoties mums blakus.  Un visu svarīgākais ir prast  komunicēt ar mūsu mīļajiem.. Mūsu uzdevums ir saviem mīļajiem dot mīlestību, prieku un labsajūtu, lai esot kopā, tieši mājas ir tā vislabākā, patīkamākā gaisotne, kur atrasties. Ļoti liela nozīme ir sarunām, mums jāiemācās komunicēt tā,  lai otram cilvēkam ir patīkami, iedvesmojoši un motivējoši. Ir jāiemācās PATEIKTIES, UZSLAVĒT un IEDROŠINĀT.. Tas ir tas atbalsts, kas mums nepieciešams no mūsu mīļajiem un tikai šādas attiecības var būt ilgspējīgas.

Tikai šādas attiecības var dēvēt par saderīgām un šo saderību mēs veidojam paši ar vārdiem, pateicību un otra cilvēka novērtēšanu..

Kā komunicēt?

Tie ir mazi ikdienisķi sīkumiņi, kā piemēram, “Paldies, Mīļā”, “Lūdzu, Mīļais”, “Vai vēlies es Tev pagatavošu ko garšīgu, Dārgais”, “Cik Tu man esi bijusi, šodien čakla, Dārgā”, “Tev tik ļoti labi izdodas, Tu esi īsts meistars”,  “Es esmu ārkārtīgi priecīgs, ka Tu man esi”.  Tik vienkārši, bet tik patīkami vārdi, kas ietver šo minēto PATEICĪBU, UZSLAVU un IEDROŠINĀJUMU. 

Sākumā, gan nāksies piedomāt un mācīties iekļaut šādu komunikāciju jūsu ikdienā, bet jau pavisam drīz tas kļūs par Tavu ieradumu.   Iespējams par vienu no labākajiem ieradumiem..  Mīlēt, cienīt un godāt!

~Debesu Rasa

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.