Mēmais kino un dzīvā mūzika Kalnciema kvartālā

14. augustā  Kalnciema kvartālā notiks īpašs brīvdabas kino seanss. Spāņu trio Caspervek savienos dzīvo mūziku ar mēmo kino.

Caspervek ir spāņu instrumentālā grupa, kura savā darbībā savieno mūziku un vizuālo mākslu. Savā pamatdarbībā grupa vienmēr koncentrējusies uz mēmā kino mantojumu, komponējot skaņdarbus dažādām filmām, sākot no ekspresionistu meistardarbiem līdz skandināvu klasiķiem vai plašai publikai nezināmiem spāņu kino darbiem. Sadarbībā ar Pontevedra muzeju grupa ierakstīja savu pirmo skaņdarbu filmai MissLedyia, kas sevi pieteica kā pirmā filma, kas jebkad uzņemta Spānijas rietumos.

Līdzās īsfilmām, Caspervek darbojas kopā ar vizuālajiem māksliniekiem un filmu skolām, veidojot tiltus starp disciplīnām. 2014.gada jūlijā pirmizrādi piedzīvoja “Omnes”, Caspervek pirmais veidotais audiovizuālais projekts, kas tika realizēts sadarbībā ar Santjago de Compostela Universitāti; 60minūtes gara vizuālā simfonija par vardarbību, prostitūciju un citiem dzimumu līdztiesības jautājumiem.

Pateicoties savai daudzveidībai, grupa regulāri piedalās dažādos pasākumos: filmu festivālos, klasiskās mūzikas ciklos un alternatīvās mūzikas festivālos. Jebkurā iespējamā scenārijā, Caspervek turpinās pētīt mūzikas un attēla attiecības, veidojot dzīvu šovu, kas mums atgādina par mākslinieciska priekšnesuma aizsākumiem, kad empātija un tiešums bija stūrakmeņi radīšanas procesā uz skatuves.

Grupas sastāvs:
Brais González Pérez (Klavieres)
Eduards Vecbaštiks (Vijole)
Blas Castañer Ibáñez (Perkusijas)

20.00-22.00, gaidot kino, publika aicināta iesildīties, piedaloties brīvdabas deju pasākumā – Milongā (organizē tango pasniedzējs Aigars Stirna, Tango Studio).

22.00 Brīvdabas seanss: filma „KÖRKARLEN” (The Phantom Carriage), 1921., Zviedrija, 106 min., režisors Victor Sjöström.
Zviedru romantiskā šausmu filma, kas tiek uzskatīta par vienu no zviedru kino vēstures pamatiem.

Īss filmas apraksts:
Ir jaungada vakars. Trīs dzērāji sastopas ar leģendu. Leģenda vēsta, ka katru gadu tas, kurš nomirs pēdējais, ja tas bijis grēcinieks, visu nākamo gadu vadīs rēgu karieti, kurai jāvāc mirušo dvēseles. Deivids Holms, viens no trīs dzērājiem, nomirst tieši pusnaktī…

Ieeja bez maksas

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.