Ložmetējkalna cilts roveri dodas ekspedīcijā “Apkārt Latvijai”

Ekspedicija-Apkart-Latvijai-JānisGoldšmits- 528.lv Pozitīvo Sajūtu Portāls-222Iedvesmojoties no trīsdesmito gadu skautu Latvijas apceļojumiem Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas Ložmetējkalna roveru cilts roveri šajā vasarā veiks vēl nebijušu ekspedīciju- apceļos visu Dzimtenes Latvijas robežu 1836km garumā. Tiesa reāli ekspedīcijas laikā tiks veikti vairāk nekā 2000 km, jo nāksies novirzīties no maršruta, kurš plānots vien tikai dažu kilometru attālumā no valsts robežas, lai šķērsotu lielākās upes. Lai gan Latvija teritorijas ziņā nav tā lielākā valsts, tomēr katrā Latvijas nostūrī ir citādāka daba un cilvēki. Vēlamies iepazīt Latviju no dažādiem skatupunktiem, novērtēt mums atstāto kultūrvēsturisko mantojumu, sarunāties ar vietējiem cilvēkiem, tuvāk iepazīstot viņu dzīvesstāstus. Tā kā roveri ir palīdzības brālība, tad viens no ekspedīciasj mērķiem būs veikt nesavtīgu palīdzības darbu vietējai kopienai. Katru dienu esam ieplānojuši laiku, kad to varēsim veikt.  Kā transportlīdzekļi tiks izmantoti motocikli. Ekspedīcija”Apkārt Latvijai” norisināsies nō ša gada 25.jūnija, kad izbrauksim no Rīgas un dosiemies apkār Latvijai pretēji pulksteņrādītāja virzienam un atpakaļ Rīgā iebrauksim 2. jūlija pievakarē, vidējie dienā nobraucot 250-300km.

Ekspedīcijas dalībnieki:

Jānis IklāvsEkspedicija-Apkart-Latvijai-Jānis Iklāvs- 528.lv Pozitīvo Sajūtu Portāls

Latvijas skautu priekšnieks. Ekspedīcijas idejas autors. Piedzīvojumu meklētājs. Uz dzelzs rumaka pirmo reizi uzsēdās pirms aptuveni 15 gadiem. Liela daļa vasaras tika pavadīta, lai dabūtu katra PSRS skolnieka sapni mopēdu Delta pie dzīvības. Ar to Vecāķu mežs tika arts no rīta līdz vakaram. Gadiem ejot daudz kas ir mainījies, tagad Jānis priekšroku dot chopper tipa motocikliem, taču pēdējā laikā arī enduro ir atradis vietu viņa sirdī un cerams, ka drīzumā arī garāžā.
Par ekspedīciju īpaši nesatraucas un necenšas iedziļināties visos sīkumos, lai atstātu savu vietu arī avantūrai un improvizācijai. Tic, ka šis būs vasaras lielākais piedzīvojums.

Rolands Dūdiņš

Ekspedicija-Apkart-Latvijai-Rolands Dūdiņš- 528.lv Pozitīvo Sajūtu PortālsNo visiem ekspedīcijas dalībniekiem Latvijas Skautu un gaidu centrālajā organizācijā darbojas visilgāk. Savu skautu un šobrīd jau rovera ceļu uzsāka 1998. gadā. Patīk izmēģināt ko jaunu un nebijušu.. Bija laiks, kad vasara pavadīta uz Jawa motocikla muguras. Rolands vairāk bija tas, kurš ieķēries mocī sēdēja aizmugurē, tomēr ziņkāre ņēma virsroku un motorizēto divriteņu nevainība tika zaudēta. Vai tas ir bijis tik sāpīgi, par to vēstures hronikas klusē, jo uz moča kopš tā laika vairs nav sēdējis, bet vienmēr ir gribējis. Tāpat Rolandam liela kaislība ir sniega dēlis, regulāri tiek iekarotas dažādas Eiropas kalnu virsotnes, meklējot dullākās offpistes dienā un trakākās ballītes naktīs. Šī ir tā iespēja sajust tās emocijas, kurām klāt nāk fantastisks mērķis, pēc kura tad Rolands tiks skaidrībā, būs vai nebūs skapī jauna garderobe, jo ar zemo stakļu biksēm tikt pāri moča sēdeklim nav īpaši ērti! Priekšroku dot street tipa motocikliem, jo Rolands tomēr ir mūsu komandas švītīgākais tips, un nevar tak visu laiku braukāt ar dubļiem notriektā endūro mugurā. Ekspedīcijas laikā uzņēmies galvenā operatora lomu, tāpat montēs video atskatus par nākošajiem testa izbraucieniem un visu ekspedīciju kopumā.

Jānis Goldšmits

Ekspedicija-Apkart-Latvijai-JānisGoldšmits- 528.lv Pozitīvo Sajūtu PortālsSkautu vadītājs. Ekspedīcijas maršruta plānotājs un mehāniķis. Par automehāniķi izmācījies jau vidusskolas laikā, bet profesionālo dzīvi turpina vēstures jomā. Kaislīgs Latvijas dabas un vēstures pētnieks. Nodarbojas ar alu meklēšanu, senu kultūras pieminekļu apsekošanu, meklēšanu un aizsardzību. Ļoti strikti iestājas pret t.s. “mantraču” darbību arheoloģiskajos pieminekļos. Uzskata, ka vēsture ir jāpēta un jāsaglabā, nevis jāposta. Gan ziemā gan vasarā daudzus gadus apceļo Latviju un tuvākās valstis. Rūdīts izdzīvošanas un drošības instruktors. Ja neskaita velosipēdu, motorolleru un mopēdu Delta bez bremzēm, tad ar divriteņu spēkratu pirmo reizi iepazinās šī gada aprīlī. Pieredze maza, taču apņēmība liela. Jānis priekšroku dod enduro tipa motocikliem, jo šosejas garlaicība viņu neinteresē. Ekspedīcijas plānošanā iesaistījies ar sirdi un dvēseli, plānojot maršruta iespējas, apskates objektu izvietojumu, degvielas uzpildes un dažādus tehniskos risinājumus. Domā, ka arī pārgalvīgā avantūrā lieka drošība nenāk par ļaunu.

Eduards Upenieks

Ekspedicija-Apkart-Latvijai-Eduards Upenieks- 528.lv Pozitīvo Sajūtu PortālsVadītājs, savas skautu gaitas uzsācis 2000.gadā. Vienmēr gatavs mesties jaunos piedzīvojumos. Iespaidojoties no dažādām ekspedīcijām jau, ilgāku laiku viņam galvā ir doma, ka arī pašam vajadzētu piedalīties kādā lielākā pārbaudījumā, tad nu, lai šis ir kā sākums. Tāpat kā mūs ekspedīcijas dalībieks Jānis Goldšmits, arī Edis ir daudz un dikti ceļojis pa mūsu Latviju, apskatot tādas vietas, kur daudzi pat savu kāju neuzdrīkstētos spert. Nereti ir tas, kurš pirmais piesakās iet tur, kur citi baidās. Nav īpaši liels runātājs, taču viss ko pasaka ir nopietni pārdomāts. Lai kas arī apkārt nenotiktu prot savaldīties un saglabāt mieru. Nekad nečīkst un nebūs tas, kurš atzīs, ka ir grūti. Sakodīs zobus, bet turpinās uz priekšu. Ar moto transportu iepazīšanās ir sākusies bērnībā ar veco labo Deltu. Lai gan vienmēr devis priekšroku auto transportam, tagad ir sapratis, ka moto ir cita, brīvāka pasaule. Viņu fascinē enduro moči, jo tieši ar tiem var aizbraukt viss tālāk un tur, kur ar auto nekad netiksi. tomēr viena viņa kaislība piedaloties moto ekspedīcijā tiks apslāpēta, jo nereti Edis pie sūres dzied. Caur ķiveri apkārtējie to šoreiz nedzirdēs, un varbūt, ka tā pat ir labāk. Ekspedīcijā atbildīgs par sakaru un komunikāciju nodrošinājumu, lai kurā Latvijas galā arī mēs nebūtu.

Rihards Bolgzds

Rihards Bolgzds

No visas ekspedīcijas dalībniekiem  savas skautu gaitas ir uzsācis vēlāk, tās aizsākās 2006. gadā pēc fantastiskas nometnes Tigavā! Rihards jeb kā tautā dēvēts par Riču ir arī jaunākais šī piedzīvojuma dalībnieks, taču šoreiz tam nav nozīme. Aktīvs jauneklis kuram patīk iesaistīties daudz  un dažādās trakulībās, gatavs mesties jebkurā piedzīvojumā, ziemā tas ir snowbords ar visām tā sniegtajā iespējām, vasarā tie ir pārgājieni un ār dzīve. Šobrīd ir uzņēmies vadīt Ložmetējkalna roveru cilti, kas ir jauns izaicinājums un iespējas pilnveidot un pierādīt sevi. Viens no tiem, kurš ir iekarojis gan Pamira kalnu grēdas virsotnes, gan vairākas Alpu kalnu virsotnes gan kājām, gan ar dēli pie tām. Īstens Latvijas patriots un zemes mīlētājs. Ar moto ir tā kā ir, nav sanācis iepazīties, bet cer to izdarīt šajā braucienā- nedaudz avantūras tomēr lien arī no Riharda laukā. No ekspedīcijas sagaida tikai labas emocijas! Atbildīgs par motorizēto tehniku un ar to saistītām lietām.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.