Lielajā talkā savāktas 1768 tonnas atkritumu

Lielās Talkas dienā 26.aprīlī savāktas 1768 tonnas atkritumu, liecina talkas organizatoru apkopotie dati. Šogad talkojis liels skaits Latvijas iedzīvotāju- kopumā vairāk nekā 160 tūkstoši. Sakopta ne tikai visas Latvijas teritorija, bet jaunu veidolu ieguvuši arī četri Rīgas pagalmi.

Visvairāk atkritumu savākti Getliņi Eko un Jelgavas poligonā “Brakšķi”, attiecīgi 447 un 205 tonnas. Kopumā starp savāktajiem atkritumiem lielāko apjomu veido pudeles un dažāda veida iepakojumi, savukārt Mārupes novadā, kur atrodas bio atkritumu šķirošanas punkts, no kopējā atkritumu apjoma atdalīti 188,5 kubikmetri bio atkritumu.

Jau vairākus gadus Lielās Talkas ietvaros liels uzsvars tiek likts uz sabiedrības izglītošanu par to, kā saudzēt dabas resursus un saglabāt apkārtējo vidi tīru visa gada garumā. Pēc pašvaldību koordinatoru sniegtās informācijas, atkritumu talkošanas punktos šogad patiesi bijis krietni mazāk, un tas ļāvis jau pievērsties labiekārtošanas un apzaļumošanas darbiem.

Lieli darbi padarīti arī četros Rīgas pagalmos, kas uzvarēja Lielās Talkas rīkotajā pagalmu labiekārtošanas konkursā. Pagalmi Vīlipa ielā 6, Bērzupes ielā 31, Grēdu ielā 1 un Lomonosova ielā 2 piedzīvojuši patīkamas pārmaiņas- tur ierīkoti jauni un uzlaboti esošie bērnu spēļu laukumi, uzstādīti jauni soliņi, kā arī veikti citi dažādi apzaļumošanas un labiekārtošanas darbi. Daudzdzīvokļu namu pagalmu sakopšana Lielās Talkas ietvaros jau trešo gadu notiek ar Rīga 2014 atbalstu.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.