Lekcija par etnogrāfisko elementu pielietošanu mūsdienu tērpos

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī turpinās lekciju cikls par apģērbu valkāšanas kultūru un nozīmi Latvijā un Zemgalē sākot no viduslaikiem līdz pat mūsdienām. Noslēdzošā lekcija “Etnogrāfiskie elementi mūsdienu tērpos” notiks 9.aprīlī, pl.18:00, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī un to vadīs dizainere, modes nama “Tēma” vadītāja Daiga Latkovska.

Vakara gaitā, Daiga Latkovska dalīsies savā redzējumā par etniskā stilā veidoto tērpu pielietojamību mūsdienu sievietes garderobē kā ikdienā, tā arī svētkos. Tiks demonstrēti aksesuāri ar etniskā stila elementiem. Lekcijas dalībniekiem būs iespēja uzzināt, kā dažādot tērpu detaļas un variēt noskaņas. Lekcijas ietvaros ikvienam būs iespēja apskatīt dizaineres Daigas Latkovskas radītos tērpus un aksesuārus no kolekcijas “Saule”, dzirdēt katra tērpa radīšanas stāstu un komentārus, kā arī pielaikot aksesuārus.

Stāstot par tērpu kolekciju “Saule”, Daiga Latkovska atzīst, ka, papildinājumā ar citu kolekciju apģērbiem un jauniem aksesuāriem, tā ir ieguvusi citu skanējumu – ekstravagantumu un latviskumu vienlaicīgi. Šos tērpus raksturo latviskums sajūtās, ko rada dažādi izteiksmes līdzekļi: krāsu salikumi, kas asociējas ar latviskajiem svētkiem un notikumiem; līnijas, kas mūsu iztēlē ļauj uzzīmēt dažādas latvju zīmes; etnogrāfiskas prievītes un jostas, kuru fragmenti iestrādāti mūsdienu aksesuāros – korsetjostā, krādziņā, aprocēs.

Dalības maksa lekcijā: 4,00 euro. Vairāk informācijas un pieteikšanās lekcijai pa telefonu 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.