Latgaliešu kultūras gada balvai „Boņuks 2015”

Sākusies pretendentu pieteikšana Latgaliešu kultūras gada balvai “Boņuks 2015” par sasniegumiem un padarīto latgaliešu kultūrā 2015. gadā. Balvu saņēmēji tiks noskaidroti svinīgā ceremonijā 2016. gada 28. februārī, pasniedzot tās jau astoto reizi. “Boņuks” ir vienīgā balva, kas īpaši izceļ un godina sasniegumus latgaliešu kultūras dzīvē.

Ik gadu Latgaliešu kultūras gada balvas pasniegšanas ceremonijā satiekas aktīvākie ļaudis, kuru darbības, dzīves aicinājuma un rosīšanās lauks ir latgaliešu kultūra vai ar to saistītas nozares. Katru gadu balvu pasniegšanas ceremonija tiek kuplināta ar latgaliskiem muzikāliem priekšnesumiem vai pērnā gada spilgtākajiem uzvedumiem. 2016. gada 28. februārī ceremonijas pirmajā daļā būs iespēja otro reizi piedzīvot festivālā „ORGANismi” tapušo muzikālo uzvedumu „Saule. Bērni. Rainis”, bet otrajā daļā būs svinīga balvu pasniegšana. Uz apbalvošanas ceremoniju klātienē ir gaidīts ikviens interesents.

Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” mērķis ir veicināt latgaliešu kultūrvides saglabāšanu un attīstību, kā arī apkopot un godināt spilgtākos un nozīmīgākos sasniegumus latgaliešu kultūrā pagājušā gada griezumā. Balvas aizsācēji 2008. gadā bija biedrības “Kukuži” un “Latgolys Producentu Grupa”, bet 2013. gadā balvas organizēšanu pārņēma Latgales vēstniecība GORS. 2015. gada balvai pretendentu pieteikumi tiek pieņemti 19 nominācijās, kas skar sabiedrisko aktivitāšu, mūzikas un literatūras sfēras.

Aizpildītas pieteikuma anketas balvai “Boņuks 2015” elektroniskā formātā, pa pastu vai aizpildītas tiešsaistes pieteikuma veidā Latgales vēstniecība GORS gaidīs līdz 2016. gada 11. janvārim. Iesniegtos pieteikumus izvērtēs kompetenta žūrija savu jomu profesionāļu sastāvā.

Pērn balvas par paveikto, sasniegumiem vai aktiviatāti latgaliešu kultūrā 2014. gadā balvas saņēma rakstniece Inga Ābele par romānu „Klūgu mūks”, dziesminieks Kārlis Kazāks, mākslinieks Osvalds Zvejsalnieks, literāte Ilze Sperga, Viestura Kairiša dokumentālā filma „Pelikāns tuksnesī”, komponists Rihards Dubra, grupas „Bez PVN”, „Dabasu Durovys”, „Laimas Muzykanti”, „Elektrofolk” un citi, bet balva par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūrā tika pasniegta žurnālistei Marutai Latkovskai.

Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2015” norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Kultūras ministrija, Rēzeknes pilsētas dome un Latgales reģiona pašvaldības.

Tiešsaistē anketas aizpildāmas: http://ej.uz/Bonuks_2015. Saziņai un jautājumiem: bonuks@rezekne.lv Nolikums un plašāka informācija: http://latgalesgors.lv/lv/latgaliesu-kulturas-gada-balva-bonuks

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.