Kur radās Ziemassvētku eglītes tradīcija?

Christmas with Queen Victoria, Prince Albert, their children and Queen Victoria's mother, in 1848 as depicted in the Illustrated London News. Getty Images

Christmas with Queen Victoria, Prince Albert, their children and Queen Victoria’s mother, in 1848 as depicted in the Illustrated London News.
Getty Images

Tas viss sākās ar senajiem ēģiptiešiem …

Katru gadu, kad laika apstākļi kļūst vēsāki un tuvojas decembris, daudzās pasaules valstīs, kuri svin Ziemassvētkus, pulcējas kopā, lai rotātu  Ziemassvētku eglītes. Bet kāpēc pasaulē mēs rotājam šo (bieži vien mākslīgo) egli?   

Pirmkārt!  Izrādās, Ziemassvētku eglītes nozīme kā brīvdienu dekors nāk no tālākas pagātnes, nekā jūs spējat iedomāties. Senie ēģiptieši un romieši saskaņā ar vēsturi History.com,  radīja spilgtu nokrāsu, lai ziemā sniegtu cilvēkiem siltumu un cerību.

Senie cilvēki atzīmēja ziemas saulgriežus (īsāko dienu un garāko nakti gadā, kas parasti ietilpst 21. decembrī vai 22. decembrī), izmantojot mūžzaļos zarus. Šie augi kalpoja kā saulains atgādinājums, ka atkal pavasarī un vasarā pieaugs citi zaļumi. Cilvēki dažās valstīs ticēja, ka mūžzaļie augi stāvēja mūžīgā dzīvē un pat tiem bija spēja atvairīt ļaunos garus un slimības, tādēļ viena no tradīcijām iekārt mūžzaļajām vainagu virs mājas ieejas durvīm. 

 

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.