Kur ir mūsu dzīves skolotāji? Kāpēc tie ir vajadzīgi?

gimene-1

Kad mēs piedzimstam, mēs mācāmies elpot, mēs mācāmies ēst, mēs mācāmies iet uz podiņu, mēs mācāmies staigāt. Visa mūsu bērnība ir vienas vienīgas mācības. Sasnieguši  apzinātu vecumu, mūs atkal sūta mācīties skolā, vēlāk universitātē vai arodskolā, lai apgūtu kādu amatu. Izmācoties universitātē, iegūstot grādu vai kādu arodu, mēs domājam, ka nu mēs esam pieauguši, gudri un esam jau iemācījušos to, ko esam vēlējušies un mācības būs beigušās, un varēs sākt dzīvē iet pa sev izvēlētu ceļu, un neviens vairs nemācīs.  Jā, iespējams, kādu brīdi šādas sajūtas mūs pavada. Strādājam labu darbu, varam atļauties nopirkt to, ko sirds kāro. Bet vai tas ilgst mūžigi? Vai visa tālākā dzīve tā turpināsies?  Nebūt nē, es šādu scenāriju neesmu sastapusi.  Te rodas jautājums: Kāpēc mēs nevaram dzīvot šajā komforta stāvoklī? Kāpēc dzīve mums sūta sarežģījumus?  Te ir vienkārša atbilde. Mums nepārtraukti ir jāattīstās, mūsu dvēselei ir  jāiet attīstības ceļš.  

Sasniedzot apzinātu vecumu mēs domājam, ka esam izauguši un mēs paši spējam pieņemt lēmumus, bez skolotājiem.  Nereti ar šādu apziņu mēs apdedzinamies un visi mūsu plāni, un mērķi nerit tā, kā bijām iedomājušies.  Parādās aizvien jauni sķēršļi un pārbaudījumi. Tādējādi, sperot katru nākamo soli  mūs pavada bailes. Bailes, ka neizdosies. Bailes no nezināmā. Šīs bailes mums traucē spriest un rīkoties, tās rada šaubas un satraukumu, sliktākajā gadījumā galvā skan doma: “Man tas neizdosies? Kā lai es to paveicu?” . Tās ir bailes un domas, kas līdzi nes graujošu efektu. Līdzko cilvēks sāk šaubīties, tā līdzsvars ir izjaukt un virzīties nosprausto plānu un mērķu virzienā ir daudz grūtāk.

Kā atbrīvoties no iekšējām bailēm? 

Izslēdz bailes, ka Tu risinājumu nezini. Izvairies no šādiem jautājumiem un apgalvojumiem: Ko tagad iesākt? Kāda jēga par to runāt, ka risinājuma šobrīd nav?  Šādas domas ir jānoliek malā..  Ko tad darīt? Runāt, komunicēt par saviem plāniem un mērķiem ar ģimeni, ar draugiem  un paziņām. Nevajag iedomāties, ka esi pieaudzis, gudrs un pats zini, ko dari un pats spēj ar visu tikt galā.  Runājot mēs iekustinam šo domu, mērķi un  sāk veidoties plāns. Kaut vai diskutējot par to tēmu, šķietami pie rezultāta mēs nenonāksim, mēs šo mērķi virzam uz priekšu. Mēs nekad nezinam, kur ir mūsu dzīves skolotāji, tie mīt itvisur, ikkatrā dzīvā būtnē. Nav jākaunās, ka kautko nezinam, nav jākaunās, ka mēs mācāmies no citiem un paši nezinam kā atrisināt kādu lietu, jo tajā brīdī notiek attīstība, mēs meklējam veidu kā attīstīt mūsu mērķi. Tas ir jau tavs ceļš uz tavu mērķi. 

Ieklausīties apkārtējos, bez aizvainojuma. Nedomā, ka tie cenšas Tevi mācīt dzīvot. Tas ir jāapgūst ikkatram cilvēkam. Nereti tieši aizvainojums un līdzi nākošā augstprātība “Es visu varu pats!”,  rada papildus šķēršļus, kas iemet mūs šķēršļu virpulī, kuru pavada mūsu bailes no neizdošanās. Šie šķēršļi ir tikai tāpēc, ka  nav apgūta pirmā mācība  – ieklausīties cilvēkos bez aizvainojuma, dusmām un augstprātības. 

Apzinies, ka visa dzīve ir skola, mācības nekad nebūs beigušās.  Ir jāpieņem savas kļūdas un jāpārstāj baidīties kļūdīties. Tikkai no kļūdām mēs patiesi spējam iemācīties. Pret kļūdām ir jāatiecas vieglāk. Paskaties uz to no cita skata punkta, jo tā ir mācība, kā nevajadzēja darīt un tādējādi nākamā reizē spēj atrast pareizo risinājumu.  

Negrauj sevi ar to, ka Tev nekas neizdodās.  Tā ir aplama domāšana. Labāk apsēdies un apdomā kāpēc nav izdevies. Visdrīzāk, Tu biji pārāk steidzīgs vai neieklausījies kādā no skolotājiem, jo gribēji kautko pierādīt. Tev nevienam nekas nav jāpierāda, ka Tu kautko māki vai nemāki.  Tev ir jāmācās. Jāmācās iet savu dzīves ceļu cauri šķēršļiem bez bailēm un aizvainojumiem.  Mēs visi viens otram esam skolotāji un viens no otra  mācāmies.

Mūsu ģimene un tuvinieki ir mūsu patiesākie skolotāji. Tikai caur viņiem mēs varam saprast un attīstīt savu dvēseli, jo tas iet caur mīlestību un  piedošanu. 

 

Debesu Rasa

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.