Klajā nācis jaunais mammadaba žurnāls “Ripo dabā”

dab m

Ir iznācis jaunais mammadaba žurnāls “Ripo dabā”, kurš šoreiz savu lasītāju aicināta ne vien tvert mieru un iedvesmu Latvijas valsts mežos, apmeklējot kādu no vairāk nekā 300 labiekārtotajām atpūtas vietām visā Latvijā, baudīt dabas skaistumu un meža veltes, bet arī doties aizraujošā braucienā pa mūsu skaisto dzimteni, izvēloties kādu no īpaši sagatavotiem maršrutiem Vidzemes, Latgales un Kurzemes pusē.

Vidzeme aicina tvert mirkli, kas ilgst dienas garumā – pārbaudīt, avi Inčukalna alās joprojām var just paša nelabā klātbūtni, veldzēt miesu un dvēseli mītiem apvītā Zilākalna augstumos, just meža elpu Ķirbižos un akmeņainajā jūras malā zīmēt sapņus saules rieta iekrāsotajos viļņos.

Latgale dāvās sirdsmieru, piedāvājot aizraujošu skatu uz Daugavas lokiem no Krāslavas pievārtē esošā Priedaines skatu torņa, ļaus sajust dabas maģiju Čertoka ezera zilganzaļajos krastos un apmeklēt pavisam īpašu dabas taku Aglonas pusē.

Savukārt Kurzeme aizraus divu dienu ceļojumā, aicinot baudīt jūras un skatu torņu vējus, un meža sūnas un purvu paklājus zem kājām.

Latvijas jaunatklājējs Pauls Timrots žurnāla lappusēs aicina baudīt un iepazīt Latvijas dabas skaistumu, bet jo īpaši cilvēkus, kas mīt Latvijas novados. Tik daudz nedzirdētu, neatklātu stāstu tie glabā sevī..

Ir reizes, kad pazust mežā ir jo īpaši vērtīgi – baudot svaigu gaisu un atraujot domas no satraukumiem pilnās ikdienas. Tomēr, lai mežā neapmaldītos, izmanto tehnoloģijas – LVM aplikāciju “Meža kartes”, kas allaž ziņos par atrašanās vietu un plānoto galamērķi.

Latvijā ir tik daudz neatklātu vietu – dodies!

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.