Ķekavā taps pirmais stadions atbilstoši standartiem

Noslēdzoties metu konkursam un izvēloties piemērotāko sporta būves projektētāju, Ķekavas novadā taps pirmais standartiem atbilstošs stadions, kuru varēs izmantot gan sporta vajadzībām, gan kultūras pasākumu rīkošanai.

“Ķekavas novada pašvaldība stadionu plāno uzbūvēt līdz 2018. gadam. Tā būs viena no pēdējā laikā vērienīgākajām jaunajām būvēm novadā,  jo mums šāds stadions, kas atbilstu visām sporta prasībām un standartiem,  ir ļoti nepieciešams, lai mūsu sportisti dažādos sporta veidos varētu vēl kvalitatīvāk  trenēties un ar labiem rezultātiem startēt sacensībās,” uzsver Ķekavas novada domes Sporta un kultūras komitejas priekšsēdētājs Aigars Vītols.

Šo sporta būvi projektēs metu un sarunu procedūru konkursā izvēlētais uzņēmums – SIA “5. iela”.  Jaunais stadions atradīsies Ķekavā blakus sporta klubam, tādējādi veidojot vienotu un pārdomātu sporta infrastruktūru, kuru varēs izmantot ne tikai sportisti, skolēni, bet arī novada iedzīvotāji veselīga dzīvesveida uzturēšanai.

“Mums novadā jau vairākus gadus darbojas sporta skola, kurā šobrīd astoņās mācību programmās-mākslas vingrošanā, riteņbraukšanā, brīvajā cīņā un peldēšanā, regbijā sporto  276 audzēkņu, 61 no tiem trenējas vieglatlētikā, lai gan nav atbilstoša stadiona. Šo stadionu vispārējās fiziskās sagatavotības treniņiem labprāt izmantotu arī mūsu 20 sporta klubi dažādu sporta veidu, kas apvieno vairāk kā 1200 sportistu, 957 no tiem ir bērni un jaunieši. Rudens un pavasara laikā šeit nodarbotos Ķekavas vidusskolas audzēkņi sporta stundās, kā arī būtu iespēja rīkot dažādas augstāka līmeņa sacensības” stadiona noslogojuma skaidro Ķekavas novada Sporta aģentūras direktore Dace Cīrule.

Sporta stadionā paredzēts izbūvēt sintētiskā seguma futbola-regbija laukumu. Šāds segums izvēlēts, lai, ņemot vērā mūsu klimatiskos apstākļus, laukumu varētu izmantot un noslogot pēc iespējas vairāk – sākot no agra pavasara līdz pat vēlam rudenim. Futbols un regbijs Ķekavas novadā ir  vieni no plašāk pārstāvētajiem sporta veidiem, kuru sportisti piedalās Latvijas augstākā līmeņa čempionātos, bet atbilstoša laukuma, kur trenēties un aizvadīt sacensības, šobrīd mūsu pašvaldībā nav. Piemēram, regbija nodarbībām mums jāīrē sporta bāze citā pašvaldībā. Stadions ar sintētisko segumu praktiskuma ziņā būtu piemērotāks un plašāk izmantojams arī kultūras un izklaides pasākumu rīkošanai, piemēram, novada svētkiem un koncertiem.

Savukārt apkārt futbola–regbija laukumam plānots sintētiskā seguma 400 m vieglatlētikas skrejceliņi (aplī seši celiņi, 100 m taisnē  – astoņi celiņi), kas nodrošinātu iespēju gan novada iedzīvotājiem aktīvi pavadīt laiku sakārtotā vidē, gan sporta skolas, sporta klubu sportistiem kvalitatīvi trenēties un organizēt sacensības standartiem atbilstošā stadionā.

 Papildus skrejceliņiem tiks ierīkoti arī lēkšanas sektori  – divas tāllēkšanas bedres un augstlēkšanas, kārtslēkšanas sektors, kā arī mešanas sektori (šķēps, lode, disks, veseris), lai šo sporta veidu entuziastiem un sporta skolā izveidoto apmācības programmu audzēkņiem būtu iespējams realizēt sportiskos mērķus un mācību programmu.

Skatītāju tribīnes tiks veidotas funkcionāli izmantojamas, kur paredzētas ap 1500 skatītāju sēdvietas, zem tribīnēm labiekārtotas ģērbtuves, vingrošanas, aerobikas zālīte, trenažieru zāle. Šīs tribīņu telpas plānots izveidot un iekārtot tā, lai tās būtu pielāgotas un izmantojamas dažādiem sporta veidiem un aktivitātēm, arī mūsu novadā populārajiem cīņu sporta veidiem, piemēram, boksam, kikboksam, brīvajai cīņai.

Stadionam pieguļošā teritorija tiks labiekārtota, ierīkojot autostāvvietu, gājēju celiņus un aktīvos bērnu spēļu laukumus.

 

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.