Karnevāls uz ūdens – Laivu maršs „Abuls – Gauja”

9.maijā plkst.10.30 Brenguļu alus dārzā ar moto „Es mīlu Tevi tā…” pēc Raiņa un Aspazijas darbu motīviem tiks dots starts smeķīgākajam un krāšņākajam karnevālam uz ūdens – Laivu maršam „Abuls – Gauja”. Pasākums atraktīvākos un lustīgākos laivotājus pulcēs Brenguļu alus darītavas dārzā jau no plkst.9.00, lai tālāk laivotāji dotos uz Valmieru, bet pēcāk – atpūstos Valmiermuižā.

Pašreiz dalību Laivu maršā pieteikušas jau 53 komandas ar atraktīviem, atjautīgiem vai dzejas rindām saistītiem nosaukumiem, piemēram, „Aspazijas kaķi”, „Slieķe un gliemezis”, „Aspazijas brīvdienas”, „Es, Tevi un mīlu”, „Kapteinis Rainis”, „Raiņa un Aspazijas solis”, „Pliekšāns atgriežas ar Rozenbergu” u.c. Tāpat dalībnieku vidū ir tautisko deju kolektīvi – TDA „Gauja”, VPDK „Abuls” un VPDK „Pastalnieki”, kā arī dažādu uzņēmumu komandas.

Pieteikties Laivu maršam „Abuls – Gauja” iespējams „Aktīvā tūrisma centra EŽI” mājaslapā www.ezi.lv. Piesakoties un samaksājot līdz 7.maijam, dalības maksa ir 7 EUR, bet, piesakoties un maksājot pasākuma dienā, – 10 EUR. Aicinām vienoties kopīgā laivu braucienā ikvienu aktīvās atpūtas atbalstītāju – gan individuālos laivotājus un draugu kompānijas, gan uzņēmumu un iestāžu kolektīvus.

Brauciena laikā dalībniekus uzmundrinās dažādi mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi. Gaujas krastā, Ķelderlejā, par skanīgām vārsmām rūpēsies Burtnieku novada folkloras kopa „Rota”, bet Daliņu pludmalē laivotājus lutinās ar priekšnesumiem Kocēnu novada folkloras kopa „Endzelīte”. Pa ceļam ikviens varēs iestiprināties arī ar sātīgām uzkodām un veldzējošiem dzērieniem. Savukārt finišā – Valmieras Laivu piestātnē uz Gaujas tramvaja – laivotājus un līdzjutējus priecēs pūtēju orķestris „Signāls”, bet nosalušos un izslāpušos – Valmieras muzeja Garšaugu namiņa saimnieču sarūpētā sildošā un uzmundrinošā tēja.

Laivu marša noslēgumu kopīgi atzīmēsim „Valmiermuižas alus” darītavā, pulcējoties tur no plkst.14.00. Brašie laivotāji tiks cienāti ar spēcinošu putru, gardiem dzērieniem un smeķīgu Laivu marša piecu gadu jubilejas svētku torti. Tāpat paredzētas dažādas izklaidējošas aktivitātes, pārsteiguma balvas un grupas „Riga Reggae” koncerts.

Jāpiebilst, ka laivotājiem būs iespēja no rīta atstāt automašīnas Valmiermuižā un izmantot speciālo autobusu, kas plkst.9.30 dosies uz starta vietu Brenguļos. Plkst.9.45 autobuss piestās arī pie Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas, paņemot tos laivotājus, kuri atstās mašīnu pilsētas centrā.

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.