Kampaņas par atbildīgu pārtikas patēriņu “Beidz spēlēt pārtikas cirku!”

Latvijas Platforma attīstības sadarbībai kopā ar biedrību “homo ecos:” šā gada 19. martā no plkst. 11.00 līdz 13.00 Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā uzsāk social kampaņu par atbildīgu pārtikas patēriņu “Beidz spēlēt pārtikas cirku!”. Kampaņa tiks īstenota no 19. marta līdz 31. maijam, un tās laikā sabiedrība vairāk uzzinās par lokālās rīcības ietekmi uz globālo attīstību, vidi, ekonomiku un cilvēkiem Latvijā un pasaulē, izmantojot atbildīga pārtikas patēriņa piemēru. Atklāšanas pasākumā Rīgas Centrāltirgū plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, lūgtie viesi un tirgus apmeklētāji uzzinās gan par kampaņas ietvaros plānotajām aktivitātēm, gan atbildīgu pārtikas patēriņu kopumā.

Pasākumu vadīs Valdis Melderis.

Pasākuma viesi varēs baudīt mūziku un veselīgas sezonālās uzkodas.

Atbildīgs partikas patēriņš ir:

* Veselīgas, sezonālās un vietējās pārtikas izvēle. * Gaļas patēriņa samazināšana uzturā.

* Pārtikas iegāde tieši no zemniekiem. * Pārtikas neizmešana atkritumos. * Atbalsts godīgajai tirdzniecībai.

Aktivitātes kampaņas ietvaros:

Kino mēnesis 100 Latvijas novados – dokumentālās filmas “Laimes ekonomika” demonstrēšana no 23. marta līdz 25. aprīlim.

Ceļojošā fotoizstāde – 30 lielformāta “National Geographic” fotogrāfu bildes, kurās attēlota pārtikas produktu audzēšana dažādās jaunattīstības valstīs. Fotoiztāde tiks eksponēta RCT Sakņu paviljonā no 19. līdz 27. martam.

Diskusijas ar pārtikas ražotājiem reģionos – “Latvijas Zemnieku federācija” 20 Latvijas novados organizēs sarunas ar pārtikas ražotājiem un patērētājiem.

Sociāls eksperiments ar Eiropas Attīstības gada vēstniekiem.

Divus mēnešus eksperimenta dalībnieki tiks aicināti rīkoties saskaņā ar atbildīga pārtikas patēriņa principiem.

Kontaktinformācija:

Agita Pusvilka, e-pasts: agita.pusvilka@homoecos.lv, mob.t.: 29157518

Kampaņa norisinās projekta “Glokalizācija – vietējā atslēga globālai attīstībai. Eiropas gads attīstībai 2015 un ES Prezidentūras projekts Latvijas ES Prezidentūrai 2015ietvaros. Projektu 90% apmērā finansē Eiropas Savienība, to īsteno Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) kopā ar trim biedru organizācijām – “homo ecos:”, Latvijas Zemnieku federāciju un Latvijas Lauku forumu. Projekta ietvaros paredzēta virkne pasākumu, lai vairotu iedzīvotāju izpratni par attīstības sadarbības jautājumiem un jo īpaši par individuālās rīcības ietekmi uz globāliem procesiem. Vairāk informācijas – www.lapas.lv

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.