Kā entuziasms iedarbojas uz mūsu dzīves mērķiem?

ENTUZIASMS

Entuziasms piešķir milzīgu spēku tam, ko dari. Tas ir nekonfrontējošs. Tā darbība nerada uzvarētājus un zaudētājus. Tā pamatā ir citu iekļaušana, nevis izslēgšana. Tam nav jāizmanto un jāmanipulē ar cilvēkiem, jo pats ir radīšanas spēks — un tāpēc tam nav jāņem enerģija no kāda sekundāra avota.

Ego vēlme vienmēr mēģina paņemt no kaut kā vai kāda; entuziasms dod no savas pārpilnības. Ja entuziasms sastopas ar šķēršļiem nelabvēlīgu situāciju vai neatsaucīgu cilvēku formā, tas nekad neuzbrūk, bet apiet tos vai, piekāpjoties vai ietverot sevī, pārvērš pretspara enerģiju noderīgā, pretinieku — draugā.

Entuziasms un ego nespēj pastāvēt līdzās. Viens nozīmē otra neesamību. Entuziasms zina, kurp dodas, bet vienlaicīgi tas ir dziļi vienots ar pašreizējo brīdi, tā dzīvīguma, prieka un spēka avotu. Entuziasms neko “nevēlas”, jo tam nekā netrūkst. Tas ir vienots ar dzīvību, un nav svarīgi, cik dinamiskas būtu entuziasma iedvesmotās darbības, tu tajās neapmaldīsies. Un riteņa centrā vienmēr saglabājas klusa, bet intensīvi dzīva telpa, miera būtība darbības viducī, kas ir gan visa avots, gan tā visa neskarta.

Caur entuziasmu tu pilnībā saskaņojies ar Visuma izejošo radošo principu, bet neidentificējies ar tā darbiem, proti, ego. Ja nav identificēšanās, nav pieķeršanās — viena no nozīmīgākajiem ciešanu avotiem. Kad radošās enerģijas vilnis pagājis, strukturālais saspīlējums atkal samazinās un tajā, ko dari, paliek prieks. Neviens nevar visu laiku būt entuziasma pilns. Vēlāk var atkal atnākt jauns radošas enerģijas vilnis un vest pie atjaunota entuziasma.

Kā entuziasms darbojas dzīvē?

Apkoposim: prieks par to, ko dari, apvienojumā ar mērķi vai vīziju, kuras virzienā tu strādā, kļūst par entuziasmu. Lai gan tev ir mērķis, tam, ko pašreizējā brīdī dari, jāpaliek tavas uzmanības centrā; pretējā gadījumā tu vairs nebūsi saskaņā ar Visuma mērķi.  Pārliecinies, lai tava vīzija vai mērķis nebūtu tevis “pompozs” tēls un tādējādi slēpta ego forma, piemēram, vēlme kļūt par kinozvaigzni, slavenu rakstnieku vai bagātu uzņēmēju. Pārliecinies arī par to, lai tavs mērķis nekoncentrētos uz kaut kā piederību, piemēram, liela savrupmāja pie jūras, savs uzņēmums vai desmit miljoni dolāru bankā. Palielināts paštēls vai vīzija par to, ka tev kaut kas pieder, ir statisks mērķis un tāpēc nepiešķir tev spēku.

Tā vietā pārliecinies, lai tavi mērķi būtu dinamiski, proti, vērsti uz darbību, kurā tu piedalies un caur kuru esi saistīts gan ar citiem cilvēkiem, gan ar veselumu.  Skati sevi kā neskaitāmu cilvēku iedvesmotāju ar savu darbu un viņu dzīves bagātinātāju, nevis kā slavenu aktieri un rakstnieku un tā tālāk. Izjūti, kā šī darbība bagātina vai padziļina ne tikai tavu dzīvi, bet arī neskaitāmi daudz citu cilvēku dzīvi. Izjūti sevi kā kanālu, pa kuru enerģija izplūst no neizpaustā visa dzīvā Avota — caur tevi visu labā.

Tas viss nozīmē, ka tavs mērķis vai vīzija jau tad ir īstenība tevī prāta un sajūtu līmenī. Entuziasms ir spēks, kas pārnes garīgo plānu fiziskā dimensijā. Tas ir prāta radošs pielietojums — un tāpēc šeit nav iesaistīta vēlēšanās. Tu nevari izpaust to, ko vēlies; tu vari tikai izpaust

to, kas tev jau ir. Tu vari gūt, ko vēlies, ar smagu darbu un spriedzi, bet tas nav jaunās pasaules ceļš.

Avots: Ekharts Tolle, Jauna Pasaule

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.