Kā dzīvot interesantu dzīvi

Foto: picturecorrect.com

Foto: picturecorrect.com

Kāpēc man būt interesantam?
Lai nekas pagātnē nebūtu jānožēlo. Lai aizdzītu garlaicību un atstātu savas pēdas.
Iemeslu var būt daudz, taču pats galvenais – ir vērts būt interesantam kaut vai tāpēc, ka Tu vari tāds būt.

10 padomi no Džesikas Hegi grāmatas „Kā būt interesantam.”

1. Izpēti!

Sarunājies ar nepazīstamiem cilvēkiem, atslēdz visus „gadžetus” un mēģini ko jaunu. Dari pretēji tam, ko no Tevis sagaida. Atdali faktus no viedokļiem un mācies ieraudzīt katras vēstures dažādās puses. Ievēro sīkumus. Ievēro skaistas lietas. Un neglītas. Un interesantas. Mazāk ironizē. Vairāk apbrīno. Uzdod jautājumus. Pēti visu sev apkārt!

2.Dalies ar to, ko esi atradis!

Tas, ko zini Tu, citiem var būt noslēpums aiz septiņām atslēgām. Tas, kas Tev ir vecs kā pasaule – citam var būt vesels atklājums. Dalies ar to, ko zini! Tieši tā aug idejas un kļūst par notikumiem. Negaidi uzaicinājumu – aicini pats! Nesēdi pie telefona – piezvani! Viens telefona zvans, viena vēstule var daudz ko mainīt! Nesēdi uz vietas – rīkojies!

3. Dari kaut ko. Vienalga ko!

Mēs esam tas, ko darām! Kļūsti par brīvprātīgo. Ej uz ielas. Dejo! Raksti! Būvē! Komunicē! Radi! Palīdzi! Nav svarīgi, ko tieši Tu dari. Atceries: tas neattiecas uz „sēdēt un žēloties”!

4. Pieņem savas dīvainības!

Pasaulē nav „normālu” cilvēku. Katram ir savas dīvainības. Neslēp tās – tieši tās dara Tevi interesantu. Esi Tu Pats! Mājās. Darbā. Necenzē savas rakstura īpašības. Neizliecies! Tu esi unikāls. Nav vajadzības slēpties zem slikti pieguļošas maskas. Ne visi Tevi sapratīs. Ne visi pieņems. Nevajag piemēroties. Lepojies ar sevi!

5. Dzīvo apzināti!

Tu esi savas dzīves galvenais autors un varonis. Ideālās? Tādas nav. Aizraujošas? Jā! Tas pieejams ikvienam, kurš sevī ieklausās. Kļūsti par varoni sev. Atceries, kas Tevi aizskar. Dari savu lietu nopietni un ar atbildību – ziedojies tai. Vērotāji neveido vēsturi!

6. Esi vienkāršs!

Iedomājies, cik daudz Tev ir nezināmu lietu, cik daudz Tu vel nezini. Mācies ko jaunu, sev nezināmu: filosofijas vēsturi, loka šaušanu, kaut vai uguns rīšanu. Neesi augstprātīgs. Bremzē savu “ego”. Atzīsti savas kļūdas. Palīdzi citiem. Un iedvesmojies pirms iedvesmo.

7. Izmēģini!

Izmēģini realizēt jaunas idejas. Lasi! Lasi daudz! Skaties filmas, vēro cilvēkus un mākoņus. Jo vairāk Tu uzsūc, jo vairāk spēsi atdot! Neļauj nemieram sevi apstādināt.
Ķeries pie grūtām lietām. Beidz kautrēties! Dziedi skaļi – kaut nepareizi. Piedalies dejotāju – amatieru konkursā! Mēģini! Soli pa solim tuvojies interesantai dzīvei.

8. Nokāp no svešas trases!

Nedari to, ko dara visi – tas vilciens jau ir aizgājis. Izdomā ko savu. Ja gribi būt interesants – dari ko neparastu. Atdzīvini aizmirstus notikumus. Klausies „retu” mūziku. Interesantais ir visapkārt!

9. Saņemies!

Ir vajadzīga drosme, lai paturētu savu viedokli un ietu savu – neiemītu taku. Ja Tev tās nepietiek, tad atliek vien palikt, kur esi, mīņāties uz vietas un apspriest tos, kam ar drosmi viss kārtībā. Atceries – vienīgais cilvēks, kurš var piepildīt Tavu sapni, esi Tu Pats! Esi stūrgalvīgs. Esi spītīgs. Padoties ir neinteresanti. Cīnies pret absurdām paražām. Novelc savas robežas – laikam, naudai, uzmanībai, mīlestībai. Un aizsargā sevi no tiem, kuri uztiepj Tev savas prasības.

10. Nepievērs uzmanību nievām!

Kad Tu pārstāsi būt neinteresants, Tu bieži dzirdēsi nievājošo „uzvedies kā nākas, tā neviens nedara”. Izvairies no cilvēkiem, kuri liek Tev justies slikti. Nepadodies provokācijām. Vienīgais veids, kā uzvarēt šajā spēlē, ir nepiedalīties tajā. Tikai nesajauc izsmieklu ar kritiku. Ja kaut ko var izmantot pašrealizācijā – dari to!

Pārstāj pasīvi novērot! Dzīvo brīvi, atraisīti. Esi interesants!

Tulkoja: Ginta FS

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.