Kā atrast savu sapni: ikvienam pieejama recepte

Foto: Christopher J

Foto: Christopher J


Katram cilvēkam ir kāda sava visspēcīgākā vēlme (un tā nav vēlme garšīgi paēst), kuras nosaukums ir sapnis. Bet, ja vieniem tas visu laiku ir acu priekšā, kā spilgts, skaidrs un pievelkošs tēls, tad citi tikai noplāta rokas: «es nezinu, ko gribu!».

Kāpēc IR vajadzīgs sapnis? 

1963. gada 23.augustā neliela auguma cilvēks, nedaudz vecāks par 30 gadiem kāpa pa memoriālā kompleksa kāpnēm un vērsās pie cilvēkiem, kuri bija atnākuši. Viņš teica: «Man ir sapnis». Vēlāk šī runa tika atzīta par oratormākslas šedevru.

Tāpēc, ka viņš patiesi ticēja tam, par ko runāja.

Bet runāja viņš par lielu mērķi – par vienlīdzību visiem cilvēkiem. Šī cilvēka vārds bija Martins Luters Kings. Un, kaut arī viņš nenodzīvoja pat līdz 40 gadiem, taču savas dzīves laikā izdarīja daudz vairāk kā simti, tūkstoši, pat miljoni pārējo cilvēku.

Un, ja jūs man jautāsiet «Kāpēc vajadzīgs sapnis?», es atbildēšu, ka tas vajadzīgs, lai katrs dzīves mirklis būtu piepildīts ar jēgu, lai katru mirkli mums būtu vēlme un spēks virzīties uz priekšu. Tuvāk tam tēlam, par kuru labāku pat iedomāties nevar. Tāpēc, ka, ja mēs nevirzīsimies uz priekšu, tad noteikti neizbēgami kritīsm atpakaļ – to pat nav jēgas apspriest.

Tāpēc sapnis ir tas stimuls, kas liks mums strādāt pie savas arvien labākas versijas un reālas pašattīstības, lai sasniegtu savas dzīves nopietnos mērķus.

 

Jūsu ceļš pie mērķa 

Ikviens sapnis tā ir vizualizēta ideja. Tāpēc, pirms zīmēt spilgtu, jaunu, laimīgāku nākotni sev, savai ģimenei, pilsētai, tautai, cilvēcei, ir jāatrod un jāsaprot, kas ir tas, kas jūs pa īstam iedvesmo, kas jums ir īpaši vērtīgs un svarīgs, kā dēļ esiet gatavi dzīvot un darboties.

Tikai tā un ne savādāk. Sīkumi un bezjēdzīgas lietas nesilda dvēseli, neiedvesmo neatlaidīgam darbam un panākumiem.  Lai atrastu to galveno ideju, kas ir jūsu dvēseles dominante, ir jāapbruņojas ar pacietību un jābūt konsekventam.

Lai to izdarītu, var iziet treniņu sesiju sava aicinājuma atrašanai  «Mūža darbs. Fundaments». Var izpildīt vingrinājumus, lai noskaidrotu savu aicinājumu. Lai kādu ceļu sava sapņa noskaidrošanā jūs izvēlētos, galvenais ir atrast šos mazos «puzles» gabaliņus, kurus saliekot kopā, izveidotos vesela bilde. Un jau pēc tam šo bildi kā nākas konkretizēt un vizualizēt. Un tā jūsu sapnis būs kā uz delnas!

 

Realizācija – tā ir materializācija

Bet pie tā nedrīkst apstāties, jo ikviens sapnis bez darbībām ir  «nauda vējā». Pie sava sapņa un sava mūža idejas realizācijas ir svarīgi ķerties uzreiz, līdzko tā ir noskaidrota. Tāpēc ir svarīgi vismaz aptuveni uzrakstīt savu darbību plānu. Protams, pēc tam to vēl nāksies konkretizēt un papildināt, taču lielos vilcienos tam jābūt skaidram, savādāk nebūs fokusa un bez tā uzmanību grūti koncentrēt. Bez plāna velti tērēsiet enerģiju un nodarbosieties ar ūdens nešanu caurā spainī.

Piemēram, ja esat nolēmuši uzgleznot savu mūža gleznu, sāciet ar to, ka izvēlaties sižetu, sākumā uzzīmējiet melnbaltos uzmetumus, nopērciet krāsas, otas un audeklu. Un, protams, nāksies apgūt arī nopietnas profesionāla mākslinieka iemaņas.

Skaidrs, ka tāda nopietna lieta kā «sapņu glezna» netop ne vienā dienā, ne nedēļā, ne mēnesī, tāpēc tai ir jāsagatavojas. Tās dvēseles, kas kļuvušas slavenas ar savu mākslu uz ilgiem gadsimtiem, saņem milzīgu enerģētisku ladiņu. 

 

Un, ja nu es vēlos atrast savu sapņu darbu?

Jautās ikviens pragmatisks lasītājs. Ko tad darīt? Arī mēnešiem un gadiem ilgi meklēt, cerēt, ticēt? Te nu, dārgais draugs, viss ir daudz vienkāršāk. Pietiek atrast savu visspecīgāko kompetenci un atbilstoši tai meklēt atbilstošu darba piedāvājumu.

Vai arī piedāvāt pašam. Un ir skaidri jāsaprot, kādu augstāko vērtību (darba devējam) var dot jūsu zināšanu, talantu, personīgo īpašību un spēju kopums. Piemēram, ja jūs protiet labi pārliecināt cilvēkus un viegli par kaut ko svarīgu vienoties, tātad varēsiet pārdot sarežģītus produktus sarežģītiem pircējiem. Un tas ir taisnākais ceļš uz kādu nopietnu korporāciju.

Protams, es nepieminēju to, ka tam jābūt darbības veidam, kas patīk jums pašiem, taču domāju, ka tas ir pats par sevi saprotams.

 

Aizsūtiet smadzenes atvaļinājumā

Noslēgumā vēlos pasvītrot vienu ļoti svarīgu lietu.

Jūsu sapnis – tas nav tas, kas atrodas jūsu galvā.

Nenodarbojaties ar mentālo masturbāciju, cenšoties noformulēt to, kas prātam ir netverams. Slaveni profesori nav spējuši ar savu vareno smadzeņu palīdzību  pēc prezidenta pasūtījuma noformulēt galveno nacionālo ideju. Kur nu jums ar viņiem sacensties. Jūsu sapnis, jūsu galvenā dzīves ideja – tas ir tas, kas jāatrod. Kad būsiet to atraduši, jūs to noteikti SAJUTĪSIET! Nebūs vairs nekādu jautājumu un šaubu. Es nezinu, cik daudz laika tas jums prasīs, taču tā ir pati svarīgākā jūsu dzīves investīcija. Svarīgākais, lai ieraudzītu sauli, ir jāiziet no tumšās alas.

 

Autors: Rems Latipovs

© psy-practice.com

Tulkoja: Ginta FS

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.