Jelgavā šogad pirtnieku festivāls notiks jūlija beigās

Foto: www.leldefeldmane.lv

Foto: www.leldefeldmane.lv

Izbaudīt uz savas ādas un gūt jaunas zināšanas par pirts tradīcijām, miesu un dvēseli dziedinošiem rituāliem trīs dienu garumā – no 28. līdz 30. jūlijam – piedāvās pirtnieku festivāls “Latvju pirts un veselības pasākums 2017”, ziņo Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

Tāpat kā pērn pasākums norisināsies Glūdas pagasta Nākotnē – teritorijā ap ūdens baseinu, kur pirtnieki, meistari, masieri un veselības veicināšanas speciālisti sniegs plašu ieskatu viņu arodā.

Pirtnieku festivāls kļuvis par tradīciju, kurā vienojas Latvijas un citu valstu pirtnieki, daloties savās zināšanās un izglītojot apmeklētājus par dažādām pirts procedūrām, sniedzot iespēju izbaudīt konkrētas masāžas, rituālus, veselību atjaunojošas nodarbes, kas ļauj uzturēt mundru garu vai sniedz relaksāciju. Pasākumā apmeklētāji varēs saņemt vērtīgas konsultācijas, klausīties bezmaksas lekcijas, skatīties demonstrējumus un meistarklases, kā arī rast atbildes uz jautājumiem. 

“Pirtnieku festivālā lielākais akcents likts tieši uz Latvju pirts tradīcijām, kuras papildināt un savas tradīcijas atrādīt aicināti arī kaimiņvalstu pārstāvji no Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas. Ik gadu pasākumā vēlamies atklāt pirts vērtības visu četru stihiju (uguns, zeme, gaiss un ūdens) dažādībā, lai katru var “izgaršot” atsevišķi – gan caur karsēšanos, gan relaksēšanos masāžās, gan atvēsināšanos, izmantojot dabas vērtības – koku, akmeni, zālītes u.c.,” stāsta biedrības „Latvju pirts un SPA asociācija” pārstāvis Igors Stepanovs.

Turpat pasākuma teritorijā darbosies arī tirdziņš, kur amatnieki un mājražotāji piedāvās iegādāties kā pirts procesam noderīgas lietas, tā citus produktus, piemēram, medu, zāļu tējas, stādus, kvalitatīvus amatniecības izstrādājumus un vēl citus labumus. 
Pirmo reizi pirtnieku festivāls Glūdas pagastā notika 2014. gadā, un sākotnēji tā bija biedrības “Uzmet garu” iniciatīva. Taču šogad jau otro reizi tas ir pašvaldības organizēts un atbalstīts pasākums, kurš tiek rīkots sadarbībā ar Latvju pirts un SPA asociāciju. Pasākuma atklāšanas dienā – 28. jūlijā – pirtnieku festivāls interesentus gaidīs no pulksten 17. 

Līdz 30. jūnijam dalībnieki – pirtnieki, SPA meistari un masieri – aicināti pieteikties dalībai festivālā. Savukārt mājražotāji un amatnieki, kuri festivāla apmeklētājiem grib piedāvāt pašu ražotu produkciju, līdz 14. jūlijam aicināti iesniegt pieteikumus Jelgavas novada pašvaldībā. 

Avots: Zemgales Ziņas

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.