Izglītojošs pasākums par astroloģisko gada dzīvnieku gaili

putnu_pasaules_krasnums_gailis

Sestdien, 21. janvārī, Latvijas Dabas muzejā notiks pasākums „Putnu pasaules krāšņums – gaiļi”, kurā muzeja speciālistu vadībā aicināsim uzzināt vairāk par gaiļu daudzveidību, dzīvesveidu, sugu atšķirībām, sastopamību un nozīmi cilvēku dzīvē.

Pēc astroloģijas kalendāra 2017. gads ir Ugunīgā Gaiļa gads. Gailim dažādās kultūrās ir simboliska nozīme, tas bieži ir arī pasaku varonis. Dabā gailis ir vistveidīgo kārtas putnu vīriešu dzimtes pārstāvis. Vistveidīgo putnu, piemēram, fazānu, rubeņu, tītaru krāšņums un dažādība ir pārsteidzoša!

Lai apmeklētāji uzzinātu vairāk par šī gada astroloģisko dzīvnieku, tā senčiem un mūsdienu radiniekiem, sestdien, 21. janvārī, plkst. 13.00 Zooloģijas ekspozīcijā būs iespēja noklausīties muzeja vecākās antropoloģes Aili Marnicas stāstījumu par vistveidīgo putnu dažādību pasaulē, savukārt muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko pastāstīs par vistveidīgo putnu sugām, kas sastopamas Latvijā. Klausītājiem būs iespēja aplūkot ikdienā neeksponētus putnu izbāžņus, kā arī uzdot jautājumus speciālistiem.

Sestdien apskatei būs atvērta vides izstāde “Ārstēsim klimatu!” un visas muzeja pastāvīgās ekspozīcijas.

Ieeja pasākumā ar muzeja biļetēm

Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!

 

Saistītie raksti...

Pievienot komentāru:

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.